Które konto firmowe założyć? – trochę przydatnych informacji dla przedsiębiorstw

Prowadzenie firmy wiąże się nieubłaganie z prowadzeniem spraw natury finansowej. Bez wątpienia finanse są jednym z głównych filarów istnienia firmy. Wiąże się to również ze ścisłą współpracą z bankami. Trudno sobie bowiem dziś wyobrazić przedsiębiorstwo, które nie posiadałoby własnego konta bankowego. W zasadzie jest to nie możliwe, gdyż posiadanie takiego konta jest jednym z wymogów założenia działalności.

Jak wybierać konto firmowe?

Konto dla firmy

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście, najlepsze konto firmowe to takie, za jakie najlepiej niewiele musowo płacić. Za obsługę konta banki przeważnie przyjmują opłaty, jest to bowiem związane z koniecznością realizowania operacji rachunkowych.

Zaciekawił Cię omawiany tekst? Jeżeli tak, to bez wahania zobacz także to uzupełniające info. Zwyczajnie kliknij ten link a na pewno się nie zawiedziesz!

Obsługa kontraktu może być jednak również bezpłatna i to takich kont szukają w pierwszej kolejności firmy. Z jakiego powodu jest to tak ważne? Firmy dziennie realizują różne transakcje, zazwyczaj w formie przelewów. W ciągu miesiąca może być ich nawet kilkaset. Istotne jest zatem, aby bank oferował możliwość ich realizacji po jak najniższych kosztach. Jest to zwłaszcza istotne, jeśli przelewy są przekazywane na zagraniczne rachunki. Koszty takich przelewów zwykle są o wiele większe niż dotyczy to przelewów krajowych.

Oprócz konta w banku przedsiębiorstwa korzystają także z innych produktów bankowych takich jak pożyczki czy kredyty, a także z inwestycji finansowych. W tym przypadku działa zazwyczaj zwykle zasada, że korzystanie z usług i produktów tego rodzaju jest dla klienta bardziej korzystne jeżeli założył on w tej samej placówce konto. Banki o tyle upraszczają wówczas sprawę, że utrzymując rachunek rozliczeniowy przedsiębiorstwo może znacznie szybciej pozyskać pożyczkę albo bez problemów założyć lokatę w parę minut. Utrzymywanie konta w danym banku znacznie więc ułatwia korzystanie z innych produktów w takiej placówce. Na ofertach produktów lojalnościowych korzystają w tym przypadku obie strony. Dla klienta wiąże się to z tańszym i szybszym dostępem do wybranych usług, dla banku z kolei jest to większa możliwość ich sprzedaży.

Rzecz jasna odpowiadając na pytanie jakie konto firmowe jest najlepsze należy także podkreślić, że powinno być ono udostępniane za pomocą dostępnych kanałów – nie tylko w internecie, ale również w telefonie.