Najważniejsze elementy z jakich się składa wyposażenie warsztatu ślusarskiego, rola solidnych urządzeń i sprzętów.

Odpowiednie wyposażenie warsztatów ślusarskich jest dość kosztowną sprawą, głównie z tego powodu, że trzeba dużo zainwestować w odpowiednie sprzęty i urządzenia. W żadnym wypadku nie należy decydować się na nic najtańszego, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w sprzęty solidne i porządne. Zakup tanich elektronarzędzi będzie tylko niepotrzebnym kosztem, bo podczas intensywnego użytkowania szybko się one będą psuć, i w końcowym efekcie i tak trzeba będzie kupić jeszcze raz porządne.

Spawarka

Autor: Drew Stephens
Źródło: http://www.flickr.com
Tak więc zdecydowanie lepiej zrobić to raz dobrze na początku, będzie i wygodniej i taniej dla właściciela i klientów firmy. Jednym z podstawowych urządzeń, o których należy pomyśleć jest spawarka inwertorowa weldman . Spawanie to podstawowa metoda łączenia ze sobą elementów metalowych, i bez takiego sprzętu żaden warsztat ślusarski nie mógłby produkować wielu rzeczy, na które jest duże zapotrzebowanie, takich jak ogrodzenia, bramy albo konstrukcje metalowe.

Ponieważ spawarki w ślusarskich zakładach niekiedy pracują po kilka godzin dziennie, to muszą być naprawdę wysokiej jakości, tu urządzenia firmy Weldman bardzo dobrze dają sobie radę i są godne polecenia. Zakład ślusarski nie obejdzie się też bez maszyn do cięcia elementów metalowych. Przydadzą się więc nożyce, za pomocą których będzie można szybko ciąć pręty (odkryj więcej) i druty, a do grubszych części wydajne globus piły. Często do cięcia wykorzystypręty (sprawdzona oferta prętów: aner.com.pl/kategorie/prety)ą też stołowe szlifierki, po założeniu odpowiedniego rodzaju tarczy doskonale zdają w tej roli egzamin.

Sporą rolę w warsztatowych pracach mają również tokarki i frezarki, dzięki nim da się dokładnie i precyzyjnie zrobić nawet skomplikowane elementy. Na koniec należy jeszcze wyposażyć warsztat w potrzebne przenośne elektronarzędzia festool, na przykład szlifierki i wiertarki i będzie można zaczynać działanie.

Na zakup podstawowego kompletu narzędzi do warsztatu należy przeznaczyć co najmniej dwadzieścia tysięcy złotych, ale jeśli się kupi dobry, to posłuży on długie lata.