Czy język azjatycki jest przydatny jako drugi?

Znasz dobrze angielski, ale chcesz nauczyć się jeszcze jednego języka? Marzysz o egzotycznym wyzwaniu czy preferujesz bardziej lokalne rozwiązania? Wybór jest ogromny, bo języków jest bardzo wiele, jedne bardziej wpływowe, inne w ogóle, jednakże możesz patrzeć pod katem siły kraju (gospodarka, polityka), jak i myśleć o zainteresowaniach. Czujesz się blisko jakiegoś kraju, podoba Ci się tamtejsza kultura, a może geografia, a może fascynuje cię historia? Co wybierzesz: pasję czy rozsądek? Można rozpocząć naukę języka łacińskiego, chociaż to język martwy, ale dostępne są słowniki i materiały do nauki, lecz czy warto się uczyć języka, którego nikt już nie używa?

książka

Źródło: www.morguefile.com

Oba te determinanty: fascynacja i rozsądek, nie muszą się przecież wykluczać, można przecież interesować się danym krajem i poznawać dany język, myśląc o lepszych zarobkach. Takie możliwości zapewnia z pewnością język koreański (lekcje koreańskiego).

W opisywanym tutaj tekście są niebanalne wątki, jednak zobacz także, co znajdziesz w tym serwisie (http://pbokaszynski.pl/naprawa-maszyn-przemyslowych/). Śmiało zwyczajnie go kliknij.

Nie jest tak popularny, jak przykładowo chiński czy japoński, lecz daje ciekawe możliwości. Mamy w Polsce wiele koreańskich firm, oczywiście do kontaktów z partnerami z tego kraju wystarcza angielski, lecz możemy zyskać więcej, posługując się ich językiem ojczystym. Naukę języka koreańskiego zacznijmy od podstaw, a dopiero później bierzmy się za słowniki i zaawansowane podręczniki. A może coś bliższego? Nie sięgajmy jednak po języki z naszej, słowiańskiej grupy językowej (czeski, rosyjski, słowacki), lecz spróbujmy czegoś trudniejszego. Litwa, chociaż bliska Polsce, ma zupełnie inny język.

Można powiedzieć, że język litewski (lekcje litewskiego) jest jednym z najtrudniejszych na świecie. W tym zestawieniu, z krajów europejskich pewnie może konkurować z polskim, fińskim czy węgierskim. Litewski zalicza się do grupy języków wschodniobałtyckich. W Polsce znajdziemy podręczniki i słowniki do nauki języka litewskiego. Dobrze też, z racji niedużej odległości jeździć tam i poprawiać swoje kompetencje językowe w realnych sytuacjach. Troszkę niedocenianą mową jest język macedoński. Warto się nim zainteresować , choćby patrząc na bogatą historię tego kraju. Nauka języka macedońskiego i pomoce naukowe dostępne na rynku (słowniki, podręczniki) nie są powalające, lecz warto podjąć trud.

Stworzyliśmy artykuł o zbliżonej tematyce. Jest on na nowej stronie. Kliknij więc w ten link i dowiedz się szczegółów (https://www.adforce.pl/2-upominki-reklamowe/8-olowki-kredki-markery-etui/mo7818-06–trojkatny-zakreslacz-3-kolory-triangulo/) z tym związanych.

Related Post