Nadchodzący okres nauki przynosi duże wydatki

Obecnie szkoła nie jest już tym samym, czym była kiedyś. Kiedyś, przed erą Internetu belfer znaczył więcej niż dzisiaj, był w pewnym sensie mistrzem, posiadającym wiedzę, która nie jest łatwa do opanowania w krótkim czasie. teraz zaś wystarczy znaleźć hasło i już mamy odpowiedź na intrygujące nas pytanie. Ta sytuacja nie jest ani pozytywna, ani negatywna, ma bowiem kilka zalet i kilka wad.

Tablica szkolna

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

Wiadomo, że nie zmieniło się wszystko z z miesiąca na miesiąc, nadal można kupić kredki dla dzieci (kredki dla dzieci), markery (markery szkolne) do szkoły, linijki i ekierki czy modeline. Zmiana, która nastąpiła to oczywiście przedmioty, pomoce naukowe lepszej generacji, ale to przede wszystkim nieco inna mentalność uczniów, którzy uważają, że są sprytniejsi od nauczycieli. Prawda jak zawsze jest pośrodku, bo jeśli rzeczywiście uczniowie są zbyt pewni siebie i brak im pokory, tak nauczyciele stanęli w czasie i nie widzą (lub nie chcą widzieć) zmian, które mają miejsce.

Z jednej strony znajdują się uczniowie, którzy wiedzą wszystko, są przemądrzali, niekulturalni i zarozumiali, z drugiej są nauczyciele, którzy bytują jeszcze w czasach, gdy jedynym źródłem informacji były książki.

W przypadku, kiedy musisz zgłębić taką problematykę też od innej strony, przeczytaj więcej na portalu (https://varsovia.edu.pl/), ponieważ on również ją przedstawia.

Uczeń pewien, że wszystko znajdzie w Internecie nie szanuje nauki, bo, po co powiększać wiedzę, jak na tacy podane jest wszystko, nie ma on świadomości, iż gdyby Internet przestał działać w jakiś dzień zostałby z niczym. Prawdopodobnie, o tym nie myśli i jest to, mówiąc prawdę, mało realne. Potraktujmy to jednak jak sytuacje hipotetyczną. Nauczyciel nie wyczuwa tego trendu, zamiast zaciekawić uczniów jakąś tematyką, znaleźć jakiś film w Internecie lub zdjęcie, lub poprosić podopiecznych, żeby zaprezentowali oni jakieś swoje najlepsze miejsce w Internecie, tkwią w czasach dawnych, w zakurzonych księgach, w wielkich, grubych encyklopediach.

Po jednej stronie znajdują się uczniowie, którzy są potworami dla nauczycieli, bezczelnymi bachorami, a po drugiej stronie barykady nauczycieli, według uczniów – „staruchy”, zacofani. Ci pierwsi nie mogą zrozumieć młodych, młodzi nie szanują starych. Błędne koło się zamyka.

Related Post