Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w XXI wieku trudno pracować, jeżeli nie zna się języków obcych

Bez angielskiego w dzisiejszych czasach ludzie z reguły czują się jak zagubieni. W biurze bywa on często wymagany. Przydaje się też podczas zagranicznych urlopów.

prawo1

Źródło: flickr.com

praca - powiększenie

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com
gabinet dermatologii estetycznej

Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach ciężko funkcjonować bez języków obcych. Zwykle chodzi o angielski. Możemy dożyć takich czasów, gdy będzie on równie niezbędny w życiu, jak nasz język polski. Biorąc pod uwagę to, że Polska jest otwarta na współpracę i handluje z wieloma zagranicznymi spółkami, to większość pracowników w małych albo dużych firmach powinna znać ten język. Bywa to często wymóg. Znajomość języka sprawdza się zazwyczaj już podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Są również i duże koncerny, gdzie nasz przełożony może być obcokrajowcem.

Jeżeli zainteresował Cię opisywany artykuł, kliknij szybko tutaj, gdyż ta oferta z pewnością też jest godna polecenia.

kontakty z nim będą tylko telefoniczne albo mailowe, ale do tego też potrzebna jest dobra znajomość angielskiego. Angielski przydaje się także w czasie podróżowania, kiedy musimy porozumieć się z taksówkarzem albo pracownikiem restauracji. Jeśli czujemy, że nasz język nie jest na wystarczającym poziomie, to jest to czas, aby iść na kurs językowy. Masa placówek oferuje nawet kursy od zera. Zatem każdy wyszuka odpowiedni dla siebie poziom zaawansowania. Istotne jest, aby na takich kursach dużo mówić. Jest to przecież fundamentem dobrej komunikacji.

gramatyka jest oczywiście także ważna, ale jednak umiejętność mówienia to istota rzeczy. I z pewnością każdy chce na tyle oswoić się z tym językiem, żeby móc porozumiewać się bez skrępowania. Najważniejsze to przełamać barierę w sobie.

Related Post