Przyswajanie egzotycznych języków obcych? Czemu nie!

Nauka języków to pewna inwestycja na przyszłość. No tak, wiadomo, że należy umieć angielski, bez tego ani rusz, lecz jaki język poza językiem angielskim warto znać? Możliwości jest wiele. Zasada jest taka, że najlepiej znać dwa języki: jeden, który dużo ludzi na świecie zna, drugi zaś jakiś mniej popularny, może egzotyczny, który zachwyci potencjalnego pracodawcę, taki, co da nam przewagę nad innymi, taki wreszcie, co ograniczy do zera naszą ewentualną konkurencję.

Słowniki języków obcych

Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli zatem poszukujesz języka, którego nie zna prawie nikt, to może język bengalski. Nauka języka bengalskiego (tajemniczy bengalski) (dostępność słowników, podręczników) nie jest, duża, jednakże lepiej szukając można znaleźć to, czego się szuka. Dobrze znać solidne język angielski, ponieważ wiele materiałów do nauki egzotycznych, nieznanych języków jest osiągalne tylko w języku angielskim. Tak jest też z bengalskim. Dla chcącego jednak nic trudnego.

A może odrobinę łatwiej, ale tylko troszkę, bo język arabski to też ciężka kategoria wagowa. Nauka tego języka nie jest łatwa, jednakże szeroko dostępne słowniki czynią naukę języka arabskiego (arabski dla każdego) przystępniejszą. Choć to mocno odległy kulturowo obszar i bardzo rzadki język to trzeba przyznać, że świat arabski odgrywa coraz bardziej odpowiedzialną rolę na arenie międzynarodowej, czego wyrazem jest także coraz większe zainteresowanie tym językiem.
Schodzimy piętro niżej, pozostając dalej w lesie językowego poznania. Przed Państwem język armeński. Mniemam, iż na ten język zdecyduje się bardzo mało osób, i w sumie nie jest to nic dziwnego, Armenia to mały kraj na Zakaukaziu. kraj ten jest mały i raczej biedny, jednakże nauka (zobacz także gra na perkusji) takich języków popłaca tym, że nie ma na przykład w naszej ojczyźnie za dużo tłumaczy z języka armeńskiego, to szansa na znalezienie własnej niszy. Nauka języka armeńskiego to raczej na początek słowniki, no chyba, że spróbujemy nauki ze źródeł anglosaskich. Na koniec będzie najłatwiej – język bułgarski. Zbliżony do rosyjskiego, ale mało powszechny, a szkoda, bo przecież Bułgaria to członek Unii Europejskiej i kraj dość blisko położony. Nauka języka bułgarskiego jest przyjemna, dostępne są słowniki i podręczniki wydane po polsku.

Related Post