Edukacyjne kolorowanki dla dzieci

Kolorowanki dla dzieci nie od dziś są popularną formą spędzania czasu. Masa opiekunów jednak zadaje pytanie czy ta forma zabawy jest dla ich maluchów odpowiednia, czy wspomaga ich właściwy rozwój i wspiera naturalne mechanizmy nauki dzieci.

Dzieci, chłopcy i dziewczynki

Autor: iStock
Źródło: iStock

Kolorowanki a edukacja
Malowanki dla dzieci to nie tylko wyśmienita zabawa i wzorowy pomysł na spędzenie wolnego weekendu z dzieckiem w deszczowe dni. Badania udowodniły, że dziecko kolorując rozwija swoją wyobraźnię i umiejętność kreatywnego rozumowania. Malowanie to bardzo dobre wsparcie w nauce pisania, bo rozwija grafomotorykę rączki dziecka. Po za tym dzieci rysując poznają kolory, uczą się nazywać różne obiekty, elementy ze przyrody i zjawiska natury.

Kolorowanki do drukowania
W tej chwili najcenniejszym źródłem w poszukiwaniu malowanek dla dzieci został Internet. W sieci można znaleźć całe mnóstwo stron oferujących darmowe kolorowanki do wydruku z ulubionymi bohaterami dzieci z bajek i książek. Jak jednak pośród tak dużej ilości stron oferujących Kolorowanki online, odszukać te wartościowe? Odpowiedni dobór kolorowanek dla dzieci może sprawić, że dziecko szybko pozna literki, nauczy się liczyć i pisać. Powinno się poszukać kreatywnych kolorowanek z otwartymi pytaniami. Dzięki takim otwartym zadaniom, dziecko zostaje współtwórcą kolorowanej historii i łączy wiedzę, którą już ma z wymyślaniem rzeczy nowych. Takie kreatywne kolorowanki dla dzieci (polecamy również ścierki producent) w naturalny sposób dopasowują się poziomem trudności do poziomu wiedzy i biegłości dzieci. Na koniec zawsze powinno się porozmawiać z dzieckiem o tym, co przed chwilą narysowało. Dziecko uczy się wtedy nazywać swoje emocje.

Źródło: http://www.bazgroszyt.pl