Czy pracowanie spoza biura ma same plusy? Okazuje się, że niekoniecznie. Zobacz o jakiego typu minusach można wspomnieć

Mogłoby się wydawać, iż praca zdalna, z naszego domu i na swoich warunkach to świetne rozwiązanie dla każdego pracownika, który jak wiele osób musi zarobić na własne utrzymanie. Sporo z nas z pewnością marzy o tym i mniej lub bardziej aktywnie do tego dąży. Wszak opcja taka wydaje się być niezwykle wygodną. Najczęściej pracują tak graficy, copywriterzy albo praca informatyk.

Informatyk

Autor: Mario Behling
Źródło: http://www.flickr.com
Okazuje się jednak, że taka praca ma też swoje wady. Praca w domu wymaga od nas mnóstwo samodyscypliny. Nie mamy koło siebie szefa, który mówi co oraz kiedy powinno się zrobić (najnowsze oferty). Nie będzie również osoby, która weźmie odpowiedzialność, jak i często również takiej, która natychmiast będzie w stanie pomóc, gdy wystąpią problemy. Będziemy niejako skazani na samowystarczalność. Praca w biurze nie stwarza tych problemów. W biurze łatwo znaleźć kogoś, kto w razie trudności wyciągnie pomocną dłoń (mowa oczywiście o normalnych zakładach pracy, bez atmosfery mobbingu i przesadnej rywalizacji).

O taką samodyscyplinę czasem naprawdę trudno. W pochmurne, jesienne dni dużo ciężej będzie podnieść się wcześniej z łóżka oraz wziąć się do pracy, jeżeli nie będzie za bardzo przymusu. Może być również ciężko oprzeć się pięknej pogodzie czy masie innych okoliczności, które korcić będą do odłożenia pracy na potem. W domu po prostu ciężej o skupienie, szczególnie, kiedy nie mieszkamy sami. Przy małych dzieciach może być to wręcz niemożliwe. Praca w domu może także prowadzić do alienacji. Czy nam się to podoba, czy nie, zakłady pracy są miejscami, w których dorośli ludzie mają najwięcej relacji z innymi ludźmi. Jeśli pozbawimy się tych okazji, prędko możemy zacząć odczuwać osamotnienie. Przy braku podpory ze strony innych i tych samych celów zawodowych grozi nam także szybsza utrata motywacji oraz wypalenie.

Widoczny jest pewien trend pośród freelancerów, polegający na wspólnym wynajmie pomieszczeń biurowych wraz z innymi przedstawicielami wolnych zawodów.

By rozwijać się w wybranym temacie – kontynuuj wyszukiwanie (https://visaandwork.com/karta-pobytu-dla-cudzoziemca/) nowych niebanalnych wątków w przeróżnych artykułach. Kliknij w podany link i studiuj bez ograniczeń.

Tak jest praktycznie wszędzie w Polsce, na przykład praca Radom (zobacz nowe oferty pracy). Jak więc widzimy, nawet sposród osób pracujących niezależnie istnieje potrzeba posiadania zawodowych relacji z innymi osobami.

Czy praca w domu jest rozwiązaniem dla każdego?
Na pewno nie. Każdy z nas posiada różny charakter i inaczej będzie potrafił dostosować się takiego trybu życia. Może być też tak, że po pewnym czasie zatęskni się za biurem i z chęcią wrócimy na etat. Być może będziemy szukać nowej pracy, sprawdzać oferty pracy Żyrardów (najnowsze oferty). Takie przypadki występują dosyć często. Warto jednak spróbować, bowiem wbrew temu co możemy wywnioskować z powyższego tekstu, zdalny sposób pracy ma także sporo zalet.