Kiedy nasza pociecha rozpoczyna naukę w szkole

Dotychczas pokój naszego dziecka pełnił dwa zadania – sypialni i miejsca do zabawy. Kiedy nasze dziecko ma rozpocząć naukę w szkole, w pokoju dziecka musi się w nim pojawić jeszcze na dobrze dopasowane biurko, odpowiednie krzesło a także miejsce na przechowywanie książek, zeszytów ćwiczeń i przyborów szkolnych.

Takie meble nie mogą być pierwsze lepsze i nieprzemyślnie usytuowane. Najbardziej efektywne ustawienie biurka dla dzieci to postawienie go z możliwością dostępu światła dziennego. Dziecko praworęczne musi mieć światło z lewej strony, leworęczne z prawej. Niewłaściwym pomysłem byłoby ustawienie tego mebla na wprost okna. Wpadające przez nie światło, może razić w oczy. Jeżeli mimo takiej wiedzy nie ma lepszego miejsca na uczniowskie biurko, warto wtedy w oknie zawiesić zasłony lub zamontować żaluzje, które jednak nie zabiorą zbyt sporo światła. Oferta:

I najlepiej gładkie, aby wzory nie odbijały na blat biurka. Wyznaczony obszar do nauki dla dziecka ma ogromne znaczenie. Jest zasadniczym półśrodkiem efektywnej nauki. Musi być tak dopasowane do potrzeb dziecka, aby dzieciak dobrze się w nim czuł ale przy tym były zachowane właściwe kryteria.

biurko

Autor: Studio Caramella
Źródło: Studio Caramella

Przede wszystkim, niezwykle istotne jest by stolik do pracy i krzesełko biurowe były dostosowane do wysokości dziecka. Dobrym rozwiązaniem jest biurko z regulowaną wysokością blatu do kupienia na . Dzięki tym możliwościom można przypasować biurko do potrzeb dziecka i troszczyć się o jego właściwą postawę w trakcie pisania zadań domowych. Innym istotnym elementem jest możliwość zachowania przez dziecko porządku na biurku i w jego obrębie.

Dlatego konieczne jest, by biurko posiadało szuflady i półki, w których można przechowywać książki, zeszyty do ćwiczeń, długopisy oraz inne niezbędne uczniowi drobiazgi. Świetnie spełni oczekiwania np. biurko z nadstawką z otwartymi półkami. Przy okazji projektowania nowego projektu wnętrza dla dziecka, można pokusić się o zmianę miejsca do spania. Po trudnym dniu spędzonym w szkole i w domu, dziecko musi mieć komfortowe łóżko by prawidłowo się wyspać i zregenerować siły na kolejne wyzwania. Ciekawym a równocześnie funkcjonalnym rozwiązaniem są piętrowe łożeczka dziecięce z biurkiem. Łóżko z nadstawką to idealna ergonomiczność miejsca w pokoju dziecięcym. Można zyskać miejsce ale i atrakcyjną lokalizację kącika do zabawy dla dziecka.