Biuro i firma – jakie aspekty warto wiedzieć?

Wizytówką spółki jest nie tylko to w jaki sposób rozmawiają jej pracownicy z klientem, ale też to, gdzie odbywa się rozmowa. Jeśli biuro jest zaniedbane to klient raczej nie będzie miał dobrego zdania o nas i o naszej firmie, a co się z tym wiąże nie będzie chciał z nami robić interesów. Dlatego jeśli biuro i firma jeszcze nie ogarnęła odpowiedniego miejsca do spotkań z klientami, to naprawdę warto umówić się z klientem do jakiejś kawiarni lub restauracji, żeby na spokojnie przeprowadzić rozmowę.

siedziba firmy

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
Każda firma musi pamiętać, że kontakt bezpośredni wymaga właściwej oprawy. Dlatego lokal biurowy musi być porządnie urządzony. Banki mają ten system dopracowany do perfekcji.

Czy chcesz może dostać link do serwisu, gdzie oczekują na Ciebie następne wpisy? Mamy nadzieję, że spodoba Ci się nowy serwis.

Warto brać z nich przykład. Oczywiście nie trzeba robić pięciu stanowisk, przy których będą siedzieli nasi pracownicy, ale przynajmniej dwa miejsca, które będą przystosowane do rozmowy z klientami. Firma nie może zapominać o zasadzie „jak Cię widza tak Cię piszą”, z tego powodu firma powinna dbać o swój wizerunek. Pomocne dla instytucji publicznych tu: dla przestrzeni publicznej.Każda firma (zobacz koszt zatrudnienia pracownika) musi mieć czyste biuro

Biurowce to miejsca, w których można spotkać różne firmy. Są tam spółki, które dbają o swój wizerunek i bardzo szybko dotrzemy do ich biura, ale są również takie, że jeśli nie zapytamy portiera, to mielibyśmy bardzo duży problem z dotarciem do biura firmy. Biuro i firma powinna pamiętać, że wszystkie czynności jakie wykonuje to jej PR. Nie jest istotne czy mowa o wyglądzie samego biura, czy o to jak prezentuje się pracownik albo jaki jest produkt (nieco więcej: usługi poligraficzne z ceneo). Tak, więc trzeba zadbać wszystkie szczegóły. Dostosowując stanowiska pracy trzeba wyposażyć je we wszystko, co może się przydać. Trzeba zrobić rekonesans pod względem tego, co pracownik potrzebuje.

Nie można zostawiać wszystkiego samemu sobie. Podejście, że jakoś to będzie nie doprowadzi naszej firmy na szczyt. Poza tym dobrze się zastanowić, czy na pewno musimy dzierżawić jakieś biuro w wielkim wieżowcu, czy może lepszy dla naszej firmy okaże się lokal zlokalizowany w zupełnie innej dzielnicy miasta. Zdarza się też, że możemy prowadzić firmę w domu. Jednak nawet w domu trzeba stworzyć sobie odpowiednią przestrzeń do pracy. Powinniśmy wygospodarować sobie w takim przypadku pokój do pracy lub przynajmniej strefę, która będzie oddzielona np. jakąś zasłoną.