Co powodujeże warto zainteresować się programami lojalnościowymi?

Lojalność jest najbardziej istotna – w małżeństwie, przyjaźni, lecz także w relacjach z klientami. Czyli jeżeli jako właściciele firmy będziemy potrafili stworzyć więź z klientami, pewnie to sprawi, iż będziemy zarabiać dużo większą kasę. Zresztą nie chodzi wyłącznie o kasę, generalnie warto dbać o swoich klientów, bo trudno bez nich działać. Klienci oraz pracownicy – choć w wielu przypadkach przedsiębiorcy niejako zapominają w ogóle o nich, deprecjonują ich bardzo duże znaczenie, to jednakże są oni najbardziej istotni.

trzymające się ręce

Źródło: flickr.com

Można śmiało powiedzieć, że taki przedsiębiorca, który potrafi uszanować własnych klientów oraz pracowników, zapewne nie będzie narzekał na beznadziejną wydajność, profity na gorszym poziomie, itp. Dobrze, iż można podać te działania, których to wprowadzenie da po jakimś okresie czasu sporo dobrego. A więc najzwyczajniej w rachubę wchodzą niesamowicie skuteczne programy lojalnościowe, które zasadniczo są bardzo kochane przez klientów. Przykład – stacja benzynowa zlokalizowana w typowym polskim mieście. Co zrobić, aby ludzie pragnęli właśnie u nas tankować?

Właśnie prawdziwym strzałem w dziesiątkę są programy lojalnościowe. Czyli jeżeli posiadacz auta będzie często u nas kupować benzynę, po pewnym czasie dostanie bezpłatny olej, części samochodowe albo sporą zniżkę. Możliwości jest dużo – najistotniejsze jest to, aby nagrody były korzystne, a do tego były w zupełności pewne. Zatem jeśli kierowca tankuje na naszej stacji, nie możemy go kolokwialnie rzecz ujmując zrobić w balona.

Na przykład uśmiechnięty kierowca zgłasza się do nas po nagrodę, ale dowiaduje się, że akcja jest już nieaktualna, chociaż prawda jest taka, iż powinna ciągle trwać. To bardzo dobrze pokazuje, iż w żadnym razie nie można czegoś dać, a raczej obiecać, a potem odebrać. Tak czy siak zarabiamy spore pieniądze na kliencie, a więc gratisy trzeba wliczyć w koszty. Solidny system lojalnościowy może dać niebywale wiele.

Nie zwlekaj! Jeśli zaintrygował Cię nasz watek, to idź w link. Tam czeka na Ciebie kluczowa treść. Sądzimy, że w taki sposób uda nam się rozwiązać wszystkie Twoje wątpliwości.

A gdyby tak nie było, pewnie systemy lojalnościowe nie byłyby bardzo popularne w choćby Stanach Zjednoczonych, zatem kolebce nowatorskich działań związanych z marketingiem. Napisał