Porządkowanie to najczęściej problem dla każdego domownika

Przykładasz ogromną wagę do sprzątania i chcesz, aby w twoim mieszkaniu to było przestrzegane. Denerwują cię bowiem nawyki twojego męża, jego wyniesionego z domu myślenia, że nic w gospodarstwie domowym jeśli chodzi o porządki nie musi robić. Starczy, że przyjdzie z pracy, położy się na kanapie i włączy telewizor. Czasami jeszcze weźmie sobie piwo i będzie drzemał spokojnie. Nic nie mówisz, bo wiesz, iż przecież wrócił z pracy, jednak chciałabyś, aby chociaż w weekend trochę ci pomagał przy sprzątaniu…

sprzątanie2

Źródło: sxc.hu

Cóż, zdajesz sobie sprawę z tego, iż to mało realne. Rozmawiałaś z nim, kupiłaś też dwie pary rękawiczek do sprzątania (polecam te – rękawiczki do porządków), jednak on omijał je szerokim łukiem, prosiłaś, żeby, chociaż wykonywał normalne sprzątania ręczne, to znaczy, jeśli coś ubrudził niech weźmie ręcznik papierowy i to wytrze, ale on udawał, że tego nie widzi. Raz chyba tylko wziął skrobaczkę i coś począł wytrwale czyścić, jednak był to epizod, który miał miejsce dawno temu.

Zdajesz sobie sprawę, że metamorfoza twojego męża z normalnego, nic nierobiącego w domu faceta na usłużnego, pomocnego męża jest mało realna, więc już nawet nie starasz się tłumaczyć. Rozumiesz, że twój mąż pochodzi z typowo polskiej rodziny, w której faceci relaksowali się przed telewizorem, a kobiety latały ze ścierkami. Wiesz, że w domu rodzinnym twojego męża byli jedynie bracia i wszyscy po kolei, identycznie, jak ich ojciec siedzieli i dumali nad piwem po pracy, w momencie, gdy ich matka uwijała się, aby im dogodzić.

Sprzątanie kuchni

Autor: Sidolux Crystal
Źródło: Sidolux Crystal

Z tego choćby powodu odmiana tego typu nawyków jest trudna i mało realna, ale istnieje nadzieja. Wszystko zależy od tego, czy uda ci się postawić kawę na ławę, czy umiesz zrobić to zdecydowanie? Musisz postarać się wbić mu do głowy, iż niektórych rzeczy nie zamierzasz już wykonywać, bo ci szkodzą. Czemu bowiem masz odsuwać ciężkie meble, po to by za nimi posprzątać, nie rób tego, daj to zadanie małżonkowi. Przyda mu się do tego to: solidne skrobaczki. Jeżeli wciąż nie będzie słuchał zagroź mu, iż następny taki wysiłek może się dla ciebie źle skończyć.

Czy masz ochotę, przeczytać następne wiadomości? Jeżeli tak, to kliknij ten link oraz zobacz w artykule (http://www.medycynaistomatologia.pl/alergolog-lodz.html) więcej porad. One zapewne także Cię zaciekawią.

Wytłumacz, że udasz do specjalisty i faktycznie, jeżeli nie uwierz, zrób to. Pokaż mu, iż masz swoje lata i żądasz jego wsparcia, a twój facet niech wreszcie stanie się faktycznie partnerem, a nie niefrasobliwym chłopcem rozwalonym na kanapie.