Jak skutecznie motywować pracowników przedsiębiorstwa?

Ci przedsiębiorcy, którzy sądzą, że jeśli zagrożą swoim pracownikom zwolnieniem z firmy nie powinni sądzić, iż tego typu metoda ma jakiś sens. To chamskie, a co najbardziej istotne, nie jest zbytnio efektywne. Własnych ludzi naturalnie można, a nawet trzeba motywować do solidniejszej pracy, lecz w żadnym razie nie można sądzić, że jakieś straszaki to bardzo dobra metoda. Odpowiedni system motywacji to w zasadzie taki, który wcale nie wprowadza chaosu do firmy, beznadziejnej atmosfery, etc. Pracownicy muszą bardzo lubić swoją pracę lub przynajmniej akceptować ją. To coś pewnego.

Z jakich powodów pracujemy? Naturalnie chodzi o kwestie finansowe. Jeżeli naprawdę często ludzie narzekają na liche wynagrodzenie, zapewne wiedza, że uzyskają podwyżkę, jeśli firma będzie w lepszej kondycji, będzie działała motywująco. Odnośnie tego nie mają większych wątpliwości przedsiębiorcy, którzy już wcześniej wpadli na taki pomysł.

zatłoczone open office

Często pracodawcy przesadnie oszczędzają na swoich pracownikach. Naturalnie sporo niższe PKB na mieszkańca oraz trochę innych kwestii przyczyniają się do tego, że zasadniczo polskie pensje są słabe. Jednakże nierzadko pracodawców stać na podwyżki, jednak tego nie robią. Tak naprawdę można to jakoś zrozumieć, w końcu to prywatny biznes, a wiadomo, że człowiek generalnie wolałby dbać najpierw o swoje interesy. Jednakowoż taki pracownik, który nie jest zbyt dobrze opłacany pewnie sprawdź to nie będzie zbytnio się starał.

pracownik IT podczas pracy

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo często narzekamy na to, iż na ten przykład kierowcy w Polsce bardzo rzadko się uśmiechają oraz pokazują kulturę. No cóż, trudno się jakoś dziwić, przecież nie zarabiają dużo!

W sumie system motywacyjny w firmie nie jest jakimś uniwersum – o tym na . Czyli pewne firmy mogą wprowadzić efektywnie jakieś systemy, ale już w innym przypadku po prostu nie dostrzeżemy żadnych zmian na lepsze.

W takim razie z pewnością motywowanie własnych pracowników powinno być podstawowym celem każdego pracodawcy. Jednakże w żadnym wypadku nie należy ciągle naciskać swoich pracowników, bo za duży nacisk także nie jest w porządku. Pewnie odnalezienie swoistego złotego środka nie jest łatwe, lecz bez dwóch zdań warto motywować pracowników, próbować zarabiać większe pieniądze. W motywowaniu pracowników może pomóc firma 4 Results. Odwiedź stronę internetową .