Własna działalność

Własna firma jest celem wielu obywateli Polski. Praca na własne konto i pokaźna pensja jest kusząca dla wielu ludzi. Jeszcze bardziej kusząca jest opcja uzyskania pokaźnej pomocy finansowej dla młodego przedsiębiorcy z pomysłem. Obecnie działa pewna liczba programów pomocy finansowej dla ludzi planujących założenie działalności gospodarczej. Wystarczy tylko dobry pomysł, poparty realistycznym biznesplanem i można dostać znaczne dotacje z lokalnego urzędu miasta czy z jednego z programów wspierania nowych inicjatyw, zarządzanych przez Unię Europejską.

aerykańskie monety

Autor: Paula Lively
Źródło: http://www.flickr.com
Im bardziej nowatorska idea, tym więcej szans że pieniądze zostaną przyznane. W takim przypadku można również otrzymać najwyższe dostępne dotacje z nawet większej liczby instytucji jednocześnie.

Jeśli braknie środków
Kredyt na start dla firm jest najrozsądniejszą alternatywą dla dofinansowania. Jest to także korzystne rozwiązanie dla osób potrzebujących znacznej gotówki na start, a największa dotacja nie wystarcza. Banki często oferują bardzo dobre warunki kredytowania, klient firmowy może bowiem zapewnić bankowi większy zysk w szerszej perspektywie. Nie dziwi więc możliwość zawieszenia rat kredytu, czy opcja wydłużenia czasu kredytowania. Większa część przedsiębiorców na starcie zaciąga kredyty, zdarza się to także w późniejszych etapach działania firmy – na przykład w sytuacji rozwoju firmy.

Żeby zdobyć świeże dane na prezentowane zagadnienie przenieś się tutaj (http://ewadia.pl/oferta/), a na pewno nie będziesz rozczarowany Upewnij się, że tak jest!


Oferta banków dla firm

Banki udostępniają bogatą ofertę skierowaną do osób posiadających działalność gospodarczą. Sporo korzyści pod tym względem zapewniło wstąpienie kraju do Unii Europejskiej. Co prawda stosowanie jednolitej waluty we wszystkich krajach członkowskich jest w dobie kryzysu coraz mniej możliwe, jednak wspólnota pociąga za sobą wiele swobód w bankowości. Przykładem tego rodzaju swobody jest tzw.uwagi z www (więcej info)przelew SEPA (w tym miejscu dowiesz się dużo więcej: przelew SEPA), umożliwiający błyskawiczny transfer gotówki między krajami członkowskimi.

Do tej pory realizowanie takiego przelewu było kosztowne i zabierało wiele czasu. Opcja korzystania z zagranicznych banków wywołała także duży rozwój lokalnej bankowości – teraz oferty są bardziej zachęcające cenowo i oferują więcej możliwości niż dotychczas.