Konieczne procedury, bez których nie można prowadzić żadnej firmy. Czy wiesz o jakich mowa? Czy masz z nimi trudności?

W każdej firmie, organizacji albo instytucji koniecznym jest właściwa kontrola nad wszystkimi procesami. Mowa tu oczywiście o kwestiach właściwych dla określonej branży, ale także o powszechnych, tego typu, co wszędzie powinny być egzekwowane i sprawdzane.

Bez tego bowiem nie dość, że nie da się prawidłowo prowadzić żadnej działalności, to jeszcze można mieć problemy natury prawnej i skarbowej. Mowa tu przede wszystkim o takich usługach, jak audyt finansowy lub badanie sprawozdań finansowych.

stos monet

Autor: Vicky Hugheston
Źródło: http://www.flickr.com

Jak to istotne zgodzi się każdy, kto ma doświadczenia z prowadzeniem firmy czy innej formy działalności. Audyt (odwiedź nas) finansowy fss-finanse to po prostu badania sprawdzania finansowego, a również zestaw testów i procedur, które określają czy poziom zobowiązań, sprzedaż i wartość środków pieniężnych zawartych w sprawozdaniu finansowym nie zostało poddane znacznemu zniekształceniu. Czym jest to istotne zniekształcenie? To właściwie niezgodność , która może prawdopodobnie mieć wpływ na określonego inwestora, pożyczkodawcy albo innych użytkowników, którzy będą z tego korzystali. Procedury i testy (certyfikacja DiSC) to w sumie sprawdzenie i analiza umów, sprawdzenie faktur, zgodność sald środków pieniężnych, a też pożyczek zawieranych z bankami. Do tej procedury jesteśmy w stanie też zaliczyć analiza inwentaryzacji, kontakt z prawnikami określonej firmy oraz rozmowy z pracownikami.

Badanie sprawozdań najprościej rzecz ujmując polega na tym, iż biegły rewident sprawdza, czy sprawozdanie, które stanowi podstawę ksiąg rachunkowych nie zawiera różnych błędów. Błędy te mogą polegać na pominięciu albo zniekształceniu informacji ważnych dla czytelnika. Biegły również orzeka czy tego typu informacje można uznać za prawdziwe, czyli nienaganne, w zgodzie z wymaganiami polityki rachunkowość. Badanie to więc to czynność, która ma na celu uwiarygodnienie informacji finansowych, lecz nie tylko, służy to gwarantowaniu bezpieczeństwa obrotu gospodarczego w naszym państwie. Jeśli być może masz trudności z tymi kategoriami pojęciowymi skontaktuj się ze specjalistami, wpisując przykładowo w wyszukiwarkę internetową hasło usługi księgowe i okolicę, które Cię interesuje (przykładowo usługi księgowe Warszawa). To najbardziej korzystny sposób na rozwianie wątpliwości, które mogą pojawić się na każdym etapie odkrywania tego tematu.