W jaki sposób najtaniej wysłać paczkę za granicę, zalety korzystania z oferty transportowych firm, kurierów oraz poczty.

W ostatnim czasie ogromnie nasiliła się emigracja zarobkowa w Europie, szacuje się że w poszukiwaniu lepszej przyszłości wyjechało nawet parę milionów ludzi. Praktycznie wszystkie państwa Europy zachodniej, lecz również spoza Unii przyjmowały pracowników z Polski, z jakich duża część została tam na stałe.

przesyłka pocztowa

Autor: Jem Yoshioka
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz przeważnie w kraju zostały ich rodziny, czy to rodzeństwo, rodzice czy nawet dzieci i małżonkowie. A że systematyczne przyjazdy w odwiedziny często nie będą możliwe, czy to z powodów organizacyjnych, czy finansowych, to bardzo rozpowszechniło się przesyłanie paczek w obie strony. Ludzie przesyłają w nich w zasadzie wszystko, co tylko będzie dopuszczalne, od odzieży poprzez sprzęt elektroniczny a kończąc na żywności. W przypadku krajów leżących poza Unią dochodzi jeszcze cło do zapłacenia, lecz w krajach członkowskich paczkę przesyła się zwyczajnie tak jak w krajowym obrocie, co najwyżej trzeba będzie za nią trochę więcej zapłacić. A że możliwości wysłania paczek w każdą ze stron będzie kilka, to jak się dobrze poszuka to można będzie znaleźć coś w rzeczywiście przystępnej cenie.

Jedną z najpopularniejszych metod na wysłanie paczki do holandi są busy, które regularnie krążą pomiędzy tymi państwami i przewożą pasażerów.

Zaciekawiły Cię informacje zamieszczone w tym miejscu? Jeżeli tak, to kliknij tu i odkryj stronę, która także Cię się będzie podobać.

Z takich usług przede wszystkim korzystają ludzie chcący wysłać paczki mające większą objętość, bo w przeciwieństwie do kurierów właściciele busów są bardziej elastyczni jeśli chodzi o gabaryty i dużo bardziej atrakcyjni cenowo.

Wadą tego typu rozwiązania jest jednak to, że busy nie docierają we wszystkie miejsca i nie za każdym razem można będzie w taki sposób przesłać paczkę. Jeżeli ten sposób nie będzie możliwy, to trzeba będzie skorzystać z tradycyjnej formy, czyli poczty albo kuriera. Tu jednak trzeba się liczyć ze sporo większymi cenami, które zależą przede wszystkim od tego, na jaką odległość paczka będzie wysyłana. Przy niedużych paczkach koszty na terenie Europy nie powinny przekroczyć stu złotych, ale jeżeli przesyłka będzie miała nieco większe gabaryty albo wysyłka będzie w odległym kraju, to mogą być kilka razy wyższe.