Czym jest umiejętność prowadzenia rozmów? Przekonaj się co jest ważne w negocjaciach i zobacz przymioty perfekcyjnego negocjatora

Sztuka negocjacji z drugim człowiekiem jest w obecnych czasach niebywałą zaletą. Sprawdza się zarówno w codziennym życiu, jak i na płaszczyźnie pracy. Oczywiście bardziej wymierne profity przynosi w tej drugiej sferze. Z pertraktacjami mamy do czynienia na każdym kroku powszedniego dnia, dlatego opłaca się być z nimi za pan brat.

sprawdź przykład

Autor: Steve wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Czym są negocjacje: historia powstania umiejętności przekonywania

Jedną z początkowej formie pertraktacji było targowanie się. Słowo negocjacje pochodzi z łaciny – negotium. Negotium oznacza tyle co biznes lub interes. Sztuka pertraktacji ma kilka definicji. Jedna z nich głosi, że negocjacje to proces komunikowania się stron w wypadku gdy sądzą one, że w wyniku porozumienia osiągną większe profity, niż pracując w pojedynkę. Celem negocjacji jest osiągnięcie porozumienia, które da każdej ze stron wrażenie profitu, chociażby cząstkowego. Wchodząc w negocjacje trzeba wiedzieć, że nie są one bitwą, a metodą do wypracowania kompromisu. Należy również do drugiej strony mieć zaufanie – bez tego negocjacje ulegną załamaniu i kompromis nie zaistnieje. Istotne jest aby w trakcie negocjacji znaleźć wspólne cele.

Co zrobić żeby stać się doskonałym negocjatorem?

Aby być wzorowym negocjatorem trzeba charakteryzować pewnym zbiorem cech. Na pewno takimi przymiotami są odwaga, cierpliwość, śmiałość czy umiejętność słuchania.

Frapuje Cię tematyka omawiana w tym tekście? Zobacz poza tym także inne pokrewne posty – po prostu wejdź tutaj Podział spadku Gdynia.

Wszystkie te cechy wspomogą Cię w zdobywaniu informacji na temat przeciwnej strony, a dzięki temu możliwe będzie skontrolowanie pierwotnych tez.

Korporacja

Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo liczy się żeby pod presją czasu nie zatwierdzić nieopłacalnych warunków. Co niebywałe, negocjator nie może bać się kompromitacji, gdy podnosi wartość swojej oferty. Uczciwość znajdzie zastosowanie w bezpośrednim i zrozumiałym stylu prowadzenia rozmów. Jeżeli odczuwasz, że jesteś stworzony do tego zajęcia to bezwzględnie udaj się na szkolenie, który przeszkoli Cię z obowiązujących na rynku technik negocjacyjnych. Najłatwiej takie szkolenie odnajdziesz w Internecie, wpisując w wyszukiwarkę zapytanie typu „negocjacje szkolenie” – Zapoznaj się z ofertą szkolenia, która według Ciebie jest najciekawsza i już dzisiaj zamów sobie na nim miejsce, tym samym zaczynając ścieżkę do ciekawej pracy.