Internet – korzystania z niego należy się nauczyć

Internet – korzystamy współcześnie z niego wszyscy. Jest dla nas codziennością. Umie być on świetnym narzędziem, które pomoże nam w niezrównanie wielu sprawach, lecz równocześnie niestety potrafi być również niebezpieczny. Ważne jest więc, by potrafić z niego dobrze korzystać. Nade wszystko Internet może być niewłaściwy dla osób, które są jeszcze bardzo niedoświadczone i ufne – a więc dla dzieci oraz nastolatków. Koniecznie musimy w takim razie kontrolować, w jaki sposób nasze maluchy korzystają z Internetu. Interesować się, z jakimi osobami się kontaktują, z kim rozmawiają, na jakie strony wchodzą, czy nie mają niepewnych wirtualnych znajomych i czy nie dokonują karalnych transakcji.

strona internetowa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Z drugiej strony w żadnym wypadku nie powinnyśmy im całkowicie zabraniać korzystania z Internetu – w końcu może być to doskonałe narzędzie do ubogacania wiedzy i do rozwijania się. Innym zagrożeniem w Internecie są hakerzy. Wiedzą oni dobrze, jak zablokować strony internetowe , jak również w jaki sposób dostać się na dysk innego użytkownika. Powinnyśmy więc zachować wyjątkową ostrożność oraz nie instalować programów, co do pochodzenia jakich nie jesteśmy całkiem przekonani. Może to nam przynieść tylko problemy.

Z drugiej jednakże strony sieć może nam dać różne wspaniałe możliwości. Na przykład przedsiębiorcy mogą za jego pomocą wypromować swoje tłumacz przysięgły gliwice w niebywale niedrogi sposób, a zarazem docierając do całej masy

strona internetowa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

potencjalnych klientów. Jeśli wymyślą chwytliwy slogan reklamowy, to na pewno dotrze on za pośrednictwem sieci do znacznie większej ilości osób niż byłoby to prawdopodobne, gdyby dysponowali wyłącznie ulotkami czy plakatami. Są to jednakże możliwości, jakie nie każdy z nas jeszcze dostrzega.

A szkoda, i to ogromna. Ale stopniowo świadomość ich dotycząca będzie rosła oraz coraz więcej ludzi będzie z nich korzystało. Póki co jednak Internet to ciągle zagadka. Mało kto ma świadomość ogromu możliwości, które nam on zapewnia. Czy wiesz np., czym jest metoda swot (szczegóły na temat metody)? Z pewnością nie. A takich zagadek istnieje jeszcze ogrom. A zatem jeżeli tylko jesteś żądny wiedzy i ciekawy świata, to masz sporo do nadrobienia. Rozpocznij już dzisiaj, nie ma na co czekać. Tyle jeszcze przed Tobą.

Kategoria: szkolnictwo
Tagi: , ,