Biznes w internecie

Czy moja firma musi być widoczna w sieci internetowej? Myśli nad tym większość przedsiębiorców. Odpowiedź powinna być tylko jedna – oczywiście, że tak! W naszych realiach to absolutnie prosta i oczywista sprawa, witryna w sieci to jedno z podstawowych narzędzi reklamy dla przedsiębiorstwa. Poza informacjami o gałęzi działań można tam zamieścić dane do kontaktu, ofertę, informacje o aktualnościach i mnóstwo innego rodzaju, ważnych wiadomości.

Wielki łowca

Autor: Future PR
Źródło: Future PR

By móc założyć stronę internetową oczywiście potrzebujemy domeny. Ważne jest aby była to albo nazwa przedsiębiorstwa, lub domena w jakiś sposób ukazująca działalność lub produkt przedsiębiorstwa. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby domena była dowolnym słowem, lecz przecież nie o to chodzi. Domena powinna być też pewnego rodzaju promocją, ma upraszczać dotarcie do naszego przedsiębiorstwa i poznanie oferty, a przez to zyskanie nowych klientów.

By dowiedzieć się czy dany adres jest dostępny przyda się sprawdzenie domen. To narzędzie umożliwia sprawdzenie jaki jest koszt interesującego nas adresu internetowego, czy w ogóle jest wolna, a jeśli nie, to kto jest właścicielem. Gdy uzyskamy tego rodzaju informacje będziemy mieli możliwość albo zakupić domenę od razu albo złapać kontakt z jej właścicielem w celu przeprowadzenia rozmowy o odkupieniu jej.

WWW

Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com

Największą popularnością cieszą się oczywiście domeny pl. Nie oznacza to, że inne adresy są złe, lecz w Polsce jednak te wciąż są zwykle wybierane. Jeżeli chcemy prowadzić działalność także poza granicami kraju doskonale zdadzą egzamin domeny eu czy com.

Nie ma znaczenia to czy będziemy mieć w adresie pl czy inną końcówkę i tak trzeba absolutnie przemyśleć jego wybór. To element, któremu część właścicieli przedsiębiorstw nie poświęca uwagi, a to ogromny błąd.

Zaciekawił Cię ten materiał? Jeżeli tak, to przeczytaj poza tym szczegóły pod źródłem. Zobaczysz wtedy jeszcze inne informacje związane z taką tematyką.

Adres strony internetowej to podstawowy nośnik informacji o niej z którym styka się potencjalny klient. Niech spełnia to zadanie. naturalnie, czasami adres, który dla nas byłby najbardziej pożądany zajmuje już na przykład konkurencyjna firma. Nie powinno to być jednakże powodem do zmartwienia – zastanówmy się czy da się inaczej tę domenę napisać? Jeśli to dwa słowa, to może z myślnikiem? A może uda się ją odkupić. Nie traktujmy naszej domeny po macoszemu, warto zwracać na nią uwagę.