Dlaczego warto uczyć się języka obcego na obozie językowym? Co w ten sposób możemy osiągnąć?

Wakacje to czas odpoczynku, w tym okresie więc można cieszyć się ciepła pogodą, dalekimi podróżami, przygodami oraz zabawami w gronie rówieśników. Raczej w tym okresie nie myśli się o nauce. A jednak, są takie osoby, które podczas wakacji pragną się rozwijać i umiejętnie łączą letni wypoczynek z uczeniem się języków obcych.

Udział w takim przygotowanym obozie językowym, jaki może być w Polsce albo za granicą, to spora wygoda. Obozy językowe to zajęcia językowe, transport, mieszkanie i wyżywienie na okres, kiedy ma miejsce kurs. Zróżnicowanie oferty pozwala na wybranie obozu, jaki będzie dostosowany do wieku, poziomu językowego, a także zasobności naszego portfela. Można wybierać między wypoczynkiem nad naszym morzem lub w górach, jest możliwe by pojechać do ulubionego kraju za granicę.

nauka języka

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu wyjazdy wakacyjne to same zalety, gdyż oprócz nauki języka możemy uprawiać różne sporty, zwiedzać bardzo interesujące turystycznie miejsca i jednocześnie zażywać uroków lata. Głównym zadaniem każdego obozu językowego powinien być nacisk na komunikację, bo dzięki temu możemy wykorzystać własne umiejętności językowe w praktyce. W przeróżnych interesujących programach odnaleźć można warsztaty języka z grami, zabawami językowymi i luźnymi dyskusjami, w których łatwiej jest się “przełamać” i zacząć posługiwać się nowym językiem. Podczas zajęć wykorzystuje się ciekawe pomoce multimedialne oraz różne autorskie programy pomagające w uczeniu się słówek.

Warty zainteresowania wpis, czyż nie? Jeśli tak myślisz, to poza tym zobacz treść w serwisie, którą również zapewne uznasz za cenną.

Tego typu zajęcia muszą prowadzić dobrzy rodzimi lektorzy i native speakerzy, którzy kładą nacisk na praktyczne wykorzystywanie oraz ćwiczenie sprawności językowych. Kursy językowe za granicą lub kursy języka polskiego dla obcokrajowców to natomiast o wiele większa ilość korzyści, bo w społeczności międzynarodowej łatwiej przyswoić sobie język – . Na przykład prościej jest się nauczyć angielskiego, kiedy mieszkamy jakiś czas w Anglii, niż kiedy to robimy w swoim kraju. Rezultaty są zdecydowanie lepsze, czasem bowiem jesteśmy jakby zmuszeni, żeby używać tamtejszego języka, ponieważ nikt – co jest do przewidzenia – nie będzie rozumiał, co mówimy po polsku. W ten sposób prościej jest się przełamać, by podjąć konwersację. Do tego też można się “osłuchać”, to znaczy słuchać jak ludzie wymawiają i akcentują dane słowa.

Szukasz dodatkowych informacji na opisywany w tym miejscu temat? To żaden problem, po prostu wejdź dalej a przekonasz się, że to było niezwykle łatwe.

Jak również poznawać w taki sposób nowe słownictwo, które bardzo często można przykładowo wyłapać z kontekstu rozmowy.