Nadmierne zużywanie się opon i łożysk kół to efekt braku wyważenia kół.

Sezon zimowy już praktycznie mija. W zakładach mechanicznych należy przygotować się do zbliżającego się czasu wiosennego. Pewna ilość zakładów mechanicznych proponuje oferty promocyjne przeglądów samochodu po okresie zimowym – uwolnienie dolnej płyty pojazdu od wszechobecnej soli, serwisowanie układów hamulcowych i wymianę ogumienia z zimowych na letnie.

imadło

Autor: WORX
Źródło: WORX

Spostrzeżono że polscy użytkownicy zaczęli regularnie odwiedzać warsztaty wulkanizacyjne w celu zmiany opon w następujących po sobie okresach: jesiennym i wiosennym. Wymiana taka zapewnia większe bezpieczeństwo na jezdniach, jak również wyższy komfort podróżowania. W każdym zakładzie oponiarskim znajduje się wyważarka do felg, stosowana do poprawnego wyważania kół w aucie.

Cały czas nurtuje Cię ów wątek? Wejdź w podany link i tam mamy moja strona (https://mechanika-service.com/czesci-zamienne-branza-portowa-terminale-kontenerowe), gdzie przeczytasz ekstra informacje.

Czytaj : wyważarka do kół ->

W trakcie standardowego eksploatowania, obręcze kół wyrabiają się, co stwarza nierównomierne poruszanie się pojazdu względem osi jezdni, bądź podwyższony hałas przy przekraczaniu prędkości. Także nowe obręcze kół potrzebują wyważenia, gdyż mogą powodować nierówną jazdę i stwarzać zagrożenie dla ruchu samochodów. Czasem zdarza się, że przy niewyważonych kołach pojazd bez ruchu kierownicy skręca w lewo lub prawo, co może doprowadzić do kolizji drogowej. Wyważanie felg polega w popularnym tłumaczeniu na dołożeniu do nich, ołowianych ciężarków, aby uzyskały równomierną wagę, co spowoduje wyprostowanie się toru jazdy. Wyważanie wykonuje się po to, aby kręcące się koło nie wpadało w wibracje, które są potem przenoszone na wszystkie elementy pojazdu.

imadło obrotowe - sprawdź!

Źródło: http://www.dowarsztatu.com/

Niewyważenie kół jest przyczyną zwiększonego zużycia opon, łożysk i elementów układu kierowniczego oraz amortyzatorów. Powoduje także pogorszenie przyczepności kół do powierzchni jezdni, pogorszenie efektywności hamowania oraz sterowalności i płynności ruchu samochodu. Mimo coraz większego rozwoju techniki motoryzacyjnej, narzędzia ręczne wciąż należą do zasadniczego wyposażenia wielu stanowisk pracy.

Miej świadomość, że żeby zdobyć interesujące informacje na przedstawiany temat, musisz znaleźć dobre źródło – więc odkryj serwis (https://sklep.techkar.pl/produkty/czesci__akcesoria_odkurzaczy_techkar/czesci_odkurzaczy_techkar/silniki_odkurzaczy_techkar,2,3590), tam odnajdziesz wciągające fakty.

Do najczęściej używanych narzędzi tradycyjnych zaliczamy: młotki, obcęgi, wkrętaki, pilniki, piłki ręczne, imadło obrotowe, siekiery. Każde z narzędzi ręcznych wymienionych powyżej ma odrębne cechy i właściwości, które należy wziąć pod uwagę w trakcie doboru narzędzi do konkretnej czynności. Imadło kątowe służy do mocowania przedmiotów poddawanych obróbce ręcznej lub mechanicznej.