Najnowsze sposoby oraz zaawansowane procesy technologiczne. Co wiesz na ten temat, a co powinieneś wiedzieć?

Jeśli chcemy odpowiedzieć w jak najkrótszej formie na pytanie „czym jest wirtualizacja?”, można bez wahania powiedzieć, iż jest to osiągnięcie zgodnego z logiką zasobu przez abstrakcję zasobów fizycznych. To zdanie możemy przyporządkować do dużego obszaru wirtualizacji, natomiast ta definicja nie mówi nam o którym obszarze dyskutujemy oraz czym właściwie jest ta wirtualizacja.

wejdź tutaj

Autor: philippa law
Źródło: http://www.flickr.com
Obszar wirtualizacji? Tak! Dla dużej liczby – niezwykle pomocna strona- www.scenariuszzycia.pl/ – ludzi wirtualizacja kojarzy się jedynie z pojęciem typu wirtualizacja serwerów dlatego, iż jest ona w największym stopniu rozpowszechniona. Jednak istnieją inne obszary, które mają zarówno całkiem odmienne zastosowanie, oraz techniczną implementację. Wirtualizacja serwerów (od ang. Server Virtualization) – taka myśl technologiczna umożliwia różnym aplikacjom funkcjonowanie na wielu systemach operacyjnych uruchomionych na tym samym istniejącym serwerze z użyciem wolnej mocy. Dzięki temu jesteśmy w stanie całkowicie wykorzystać siłę obliczeniową i zasobową serwerów, stawiając kolejne maszyny wirtualne na tym samym fizycznym serwerze – zamiast nabywać następne serwery fizyczne.

Kolejną zaletą jest też sprawniejsze obsługiwanie biznesu w ciągu bardzo krótkiego czasu tworzenia kompletnie nowego wirtualnego systemu operacyjnego zdatnego do działania. Trzeba dodać, że częste działania konserwacji które wiążą się nieodłącznie z serwerami są znacznie uproszczone oraz przyśpieszone.

Jeszcze jednym ciekawym tematem jest wirtualizacja oprogramowania na sprzęt mobilny codziennego użytku (z angielskiego Application Virtualization) – ta technologia oddziela od siebie aplikacje, dlatego też rozwiązuje kwestie zgodności różnych aplikacji, umożliwiając tym samym aplikacjom współdziałanie razem, mimo iż zdarza się że wymagają tych samych zasobów systemu operacyjnego w odmiennych wersjach (dajmy na to różne wersje bibliotek DLL).

Czyni to łatwiejszym również sposób testowania aplikacji, gdyż nie musimy już sprawdzać, jak wszelkie grupy aplikacji współpracują ze sobą, za każdym razem, gdy jedną z aplikacji uaktualniamy. Zastosowanie tej technologii pozwala również na przechowywanie aplikacji centralnie oraz strumieniowanie ich do komputera PC pod kątem obecnie zalogowanego odbiorcy. Ponadto całkowite usunięcie normalnie instalowanych aplikacji ze stacji roboczej pozwala na obniżenie liczby obrazów systemów operacyjnych dla innych grup biznesowych.

Przejdź na autorski serwis (http://polskaakademianlp.pl)! Tam czeka na Ciebie następna fantastyczna dawka najlepszych wpisów na ów temat. Nie pożałujesz!

W tym temacie warto też poczytać o dziedzinie product engineering (sprawdź koniecznie), coraz bardziej ciekawej i nowatorskiej.

Related Post