Metodyka Prince 2 – czy opłaca się ją stosować?

Prince 2 stosuje się w w procesie realizacji| projektu. Jej nazwa jest skrótem od angielskiego nazewnictwa “Prioject In A Controlled Evironment”, co oznacza po polsku “projekt w kontrolowanym środowisku”. Według definicji projekt ma być powoływany do życia na czas określony, zgodnie z ustalonym planem i założeniami, ma mieć unikalny charakter, a termin jego realizacji został odgórnie wytyczony.

egzamin z Prince 2

gdzie i na jakiej podstawie stosuje się Prince 2?W Prince 2 (więcej informacji) są trzy grupy zasobów są to: materiały, ludzie – czyli wykonawcy i pieniądze. Na samym początku metodologia ta była stosowana w projektach informatycznych. Okazało się jednak, że metodyka owa może być równie efektywna podczas realizacji projektów kompletnie odmiennych specjalności. Można ją bowiem dowolnie dopasowywać do zróżnicowanych warunków każdego projektu. Prince 2 definiuje kilka aspektów efektywności, którymi trzeba właściwie rozporządzać. Są to: Korzyści, Koszty, Ryzyko, Czas i Zakres.

Niezaprzeczalną zaletą niniejszej metodologii Prince 2 jest jej elastyczność. Wszyscy, którzy zechcą ją wprowadzić do zarządzania jakością w projektach nie są zmuszeni do rezygnacji z nieszablonowych obwarowań. Można bowiem zintegrować obowiązujące procedury z Prince 2.

Elastyczność i efektywnośćPrince 2 jest niezwykle elastyczne i precyzyjne.

Jeśli ten tekst jest według Ciebie ciekawy, sprawdź źródło (http://bscav.eu/tlumaczenia-symultaniczne-krakow/) a znajdziesz w tamtym miejscu podobne informacje. One również na pewno będą dla Ciebie interesujące.

Na każdym etapie realizacji wymaga utwierdzenia się, czy przyjęte rozwiązania i struktury dobrze spełniają swoja funkcję oraz, czy nie trzeba by ich przekształcić albo zmienić. To świadectwo właściwościach adaptacyjnych metody do zmieniających się warunków w czasie. Czynności a także środki jakie trzeba przedsięwziąć są szczegółowo rozpisane i przypisane do konkretnych osób.

Wielu właścicieli dużych firm ceni metodykę i ochoczo inwestuje w szkolenie z Prince 2 dla swoich pracowników. To oznacza, że zależy im na efektywnym zarządzaniu oraz kierowaniu projektami oraz sprawniejszym wdrażaniu i przeszkoleniu nowych pracowników wprowadzanych w trybiki funkcjonowania przedsiębiorstwa. Szkolenie kończy egzamin z Prince 2. Należy tylko pamiętać o niezwykle ważniej rzeczy – Prince 2 to metodyka zarządzania, a nie wytwarzania. Za sukces projektu odpowiada sponsor. Natomiast znaczenie sukcesu należy w tym wypadku rozumieć jako realizację założeń biznesowych.