Plastik to genialny półprodukt do produkcji dużej ilości rodzajów opakowań

W dzisiejszych czasach świat zarzucony jest masą każdego typu, różnokolorowych opakowań z tworzyw sztucznych. Dzieje się tak z tego powodu że plastik to niedrogi i łatwy w obróbce materiał, z którego da się wyprodukować niemalże wszystko.Tajemnicę jego przetwarzania zdobyło i rozwija mnóstwo koncernów na całym globie.

kawa w solidnym opakowaniu

Autor: Matti Mattila
Źródło: http://www.flickr.com

Firma Roboplast wywodzi się z Włoch, a jej podstawowe zadanie od zawsze to produkcja opakowań z plastiku. Obejmuje to zarówno opakowania przeznaczone do zabezpieczania produktów przemysłowych, jak także do towarów spożywczych np. mięso, ciasta. Wszystkie produkowane opakowania z tworzyw sztucznych wytwarzane są pod wpływem oddziaływania na plastik wysokiej temperatury.

Jeśli masz ochotę poznać następne dane na opublikowany tutaj temat, zobacz tekst (https://gpi-tanks.com/pl/), a bez dwóch zdań on także będzie dla Ciebie szczególny.

Połączenie obróbki cieplnej i mechanicznej sprawia,że w efekcie finalnym powstają między innymi: opakowania plastikowe, foliowe, tacki, zabezpieczenia transportowe.

Produkty te wykazują się nie tylko świetną trwałością i przydatnością ale również są piękne. Od roku 2013 firma działa także na terenie naszego kraju. Firma otworzyła swoja wytwórnię na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan na terenie Radomia. W ciągu roku na opakowania przetwarzanych jest tam powyżej 1500 ton plastiku. Opakowania trafiają na ten moment w całości na chłonny polski rynek (zobacz na