Zalety jakie płyną z zastosowania elektronicznego obiegu faktur

Komunikacja elektroniczna jest fundamentem nowoczesnego świata. W dzisiejszych czasach przesłanie dużego pakietu informacji na drugi koniec świata trwa nie więcej niż kilka sekund. Już zdążyliśmy zauważyć, że zazwyczaj stosowane przesyłanie papierowych dokumentów jest czasochłonne, a jednocześnie narażone na wiele utrudnień w drodze od nadawcy do adresata.

laptop

Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Elektroniczny obieg faktur (w tym miejscu szerzej opisane: ), to system, dzięki któremu zapomnimy o podobnych problemach. Niestety, do tej pory powszechnie stosowany system obiegu faktur jest wszystkim znany. Wiemy gdzie znajduje się biurko pani Ali i co napisać na fakturze, by płatność była zrealizowana w terminie. Wskutek tego wiele firm twierdzi, iż dopóki nie zostaną zmuszone do elektronicznej faktury, same właściwie nie zdecydują się na zmianę. Jednak ich zastrzeżenia mogą rozwiać zalety jakie płyną z podjęcia decyzji o zastosowaniu elektronicznego obiegu dokumentów.

rachunki

Autor: kate hiscock
Źródło: http://www.flickr.com

Z e-fakturą jest jak z jazdą na rowerze.przejdź do serwisu porady prawne Wrocław porady prawne WrocławCzasem trudno zrobić pierwszy krok i podjąć decyzję, aby spróbować, choć każdy wie, że to działanie z gruntu przyjemne. Z podjęciem decyzji i przejściem na faktury elektroniczne jest w zasadzie podobnie. Musimy więc znać zalety płynące z zastosowania elektronicznego obiektu dokumentów, a najważniejsze to:

* gospodarowanie czasem i finansami,* komputeryzacja przebiegu wystawiania faktur,* obniżenie wydatków w firmie na bieżącą obsługę administracyjną (papier, tusz do drukarki),* pewność dostarczenia dokumentu w odpowiednim czasie,* możliwość naniesienia poprawek,* łatwy monitoring dokumentów krążących w organizacji,* budowanie wizerunku firmy przyjaznej środowisku.

W Internecie nie brakuje użytkowników, którzy niewątpliwie chętnie udzielą nam rad i wskazówek, oraz dostarczą wielu przydatnych informacji o firmach oferujących owe usługi. Jedną z nich może być długo obecny na rynku Kofax – , który zapewnia nadzwyczaj sprawny elektroniczny obieg faktur. Doprowadzi do porządku, przyśpieszy wymianę faktur oraz zagwarantuje odpowiednią archiwizację dokumentów papierowych. Taki program (polecamy program pit) zazwyczaj może być z powodzeniem używany także w firmach małych i dużych, gdzie pracownicy muszą mieć stały dostęp do całego sytemu z dowolnego miejsca.