Sprawdzone metody na wsparcie lokalnego biznesu

Wsparcie finansowe płynące od władz miasta lub z Unii Europejskiej nie jest jedyną formą wsparcia, której potrzebują małe, o charakterze lokalnym, przedsięwzięcia. Każdy doświadczony biznesmen ma świadomość, że siłą napędową każdej firmy, nawet tej lokalnej jest celna reklama.

Wizytówki

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Taką kompleksową działalnością zajmują się firmy poligraficzne oraz agencje reklamowe. Można w nich wykonać zarówno wizytówki (wyślij swoje zamówienie: oferta wydruku wizytówek), jak i druki reklamowe na dużym czy mniejszym arkuszu, ale również usługi wiążące się z promocją marki. Na przykład drukowanie materiałów reklamowych, albo reklamę ambientową. Wszystko zależy od zasobności portfela przedsiębiorcy.

Główne działania reklamoweNajbardziej istotne to zaistnieć na lokalnym rynku. Żeby tego dokonać, nie wystarczy korzystna oferta i dobra lokalizacja firmy. Należy w jakiś sposób podkreślić zalety własnego biznesu.

Ten niebanalny tekst po prostu należy poznać. Dotyczy pokrewnej tematyki, zatem z pewnością warto go przeczytać. Kliknij – uczciwie zalecam ten tekst (http://www.smartvest.pl/)!

W tym celu zwykle wykorzystywane są ulotki. Jest to najprostsza i najtańsza forma reklamy, przy wykonywaniu większej ilości tego typu produktów, cena odpowiednio spada. Powyżej kilkuset sztuk jednostkowy koszt wytworzenia wynosi już około kilkunastu-kilkudziesięciu groszy. Warto zadbać o dobry projekt graficzny, przyciągający uwagę ewentualnego klienta. Tego typu usługi niejednokrotnie oferuje drukarnia (kliknij: oferta drukarni we Wrocławiu), która zajmuje się powielaniem druków reklamowych. Przy zleceniu kompleksowej usługi można liczyć na rabaty, lub wynegocjować kolportaż wliczony w cenę.

Przestrzeń dla przedsiębiorców
Jak wykazują rankingi, w niektórych miejscowościach łatwiej o prowadzenie własnej działalności. Związane jest to z uproszczeniami formalności i ograniczeniem czasu oczekiwania na przyznanie numeru regon czy innego rodzaju ułatwieniami, wprowadzanymi przez władze miejskie. Bardzo istotne są też dotacje, o które można się starać w określonym urzędzie miejskim. Oprócz tego, niektóre miasta ułatwiają życie lokalnym przedsiębiorstwom oferując im usługi księgowe, czy przydatne porady prawne – zupełnie darmowo. Jak wynika z rankingów, najbardziej przyjaznym dla posiadaczy firm miastem w Polsce jest Wrocław. Założenie i kierowanie działalnością jest w tym mieście najprostsze w całej Polsce, oferta dotacji i usług jest tutaj także najszersza w całym kraju.