Przygotowanie do matury

Edukacja to zasadniczy czynnik wpływający na życiowy sukces. Jednak aby mieć możność stuprocentowego korzystania z niej, niezbędna jest przepustka na na dalszą drogę edukacji – matura.

Na jedno miejsce na uczelnię przypada wiele osób, poprzeczka zawieszona jest wysoko, zatem nie ma co marnować czasu, i zacząć przygotowywać się do egzaminu maturalnego choćby dziś. Dobrym pomysłem będzie zapisanie się na kurs maturalny – Collegium Novum Warszawa. Jakich efektów możemy spodziewać się po owych lekcjach?
uczniowie szkoły średniej

Autor: igemhq
Źródło: http://www.flickr.com
Na pierwszych kilku lekcjach kursu, rolą nauczyciela jest głównie wyłowienie oraz analiza tego, co potrafią uczniowie, jak rozumują i jakie mają zaległości, czy braki w wymaganym do nauczenia programie. Nauka niektórych przedmiotów (np. chemia, matematyka, fizyka, języki obce), nie zezwala na luki w materiale. Jeśli uczeń nie umie lub nie rozumie przerabianych na lekcjach partii materiału problemy w nauce narastają, a wówczas nietrudno o zniechęcenie ucznia do zdobywania wiedzy.

maturzyści

Autor: Vancouver Film School
Źródło: http://www.flickr.com

Nauczyciele, dzięki wieloletniej praktyce w zawodzie mają dobre rozeznanie co do wymaganego programu i mogą usystematyzować materiał szkolny. Przypomnienie tematów poznanych na lekcji, uporządkowanie wszelakich niejasności, jest gwarancją sukcesu oraz wzmocnienia pewności siebie. W trakcie trwania kursów doszkalających uczeń może się nauczyć od nauczyciela jak się uczyć, by było widać efekty. Albowiem ceniony pedagog sprawi, że jego podopieczny będzie dużo pracował , zarówno na lekcjach, jak i poza nimi. Co więcej, będzie mu to sprawiało satysfakcje. Zrobi dziesiątki zadań, napisze wiele prac, lub przerobi ubiegłoroczne zadania. Nauka jest jak trening, to ćwiczenie umysłu, a im więcej treningu, tym lepiej.

Dzięki zapisaniu się na kurs maturalny (Warszawa) maturzysta może także skonfrontować swoją wiedzę. Warto także zwrócić uwagę na ilość kursantów. Lekcje w kameralnym gronie, prowadzone przy jednym stole sprzyjają koncentracji, pozwalają na śmielsze zadawanie pytań i zapewniają lepszy kontakt z nauczycielem. Często górę również biorą finanse – to znacznie tańsza możliwość niż prywatne lekcje z korepetytorem.

Nie czekaj na ostatni dzwonek i już dziś zapisz się na kurs!