Działalność gospodarcza w Polsce? Zwyczajne zjawisko. Wielka strata, że urzędnicy do końca tego nie rozumieją

Polskę tworzą firmy, można tak to ująć, gdy zestawimy, jaką mamy ich ilość. To normalnie uderzające, iż nasza gospodarka jest napędzana przez średnie i małe przedsiębiorstwa, a co więcej, Polska nie jest na pewno rajem dla przedsiębiorców. Skąd więc ta popularność takich inicjatyw? Można zaryzykować stwierdzenie, że ogromną rolę odgrywa tutaj czynnik zatrudnienia. Skoro trudno znaleźć pracę, więc naturalnym rozwiązaniem jest wykreowanie swojego miejsca pracy. Jednakże są też inne wytyczne takiej sytuacji.

w pracy

Autor: hackNY.org
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszy jaki przychodzi na myśl to taki mówiący o tym, iż Polak to wielki indywidualista, sam dokładnie wie, jak ma coś zrobić. Jeśli szef nie wie, to trzeba się zwolnić i zrobić coś na własną rękę. Nasz rodak więc to indywidualista, jaki uwielbia działać, nie lubi oczekiwać, należy mu się własna szansa, którą dobrze wykorzysta. Tak samo jesteśmy w stanie dodać, że ma to swoje znaczenie historyczne, ponieważ skoro jesteśmy takimi nonkonformistami, to ogromną rolę odgrywa również sprawa szefowania. Nie chcemy, by ktoś nami dyrygował, chcemy mieć coś swojego. Więcej odnośnie tematu: pozostałe wyposażenie sklepów i magazynów.

Tak też było w naszych dziejach. Przez znaczącą część ktoś nami rządził, lecz co pewien czas powstawaliśmy, bo nie mogliśmy już dłużej tego zaakceptować. Być może także stąd bierze się ta potrzeba własnego biura i firmy, ta potrzeba czegoś swojego drzemiąca w każdym z nas. Z innej strony, polskie państwo zachowuje się niekiedy jak najeźdźca, ponieważ zamiast docenić taką energię Polaków, to działanie, jakie napędza gospodarkę, wymyśla jakieś dziwaczne regulacje, prowadzi nadmierne kontrole, ogólnie zatruwa życie. Jednocześnie urzędnicy podchodzą do właściciela firmy jak do potencjalnego przestępcy lub osobę gorszą od siebie.

W prezentowanym na tej stronie wpisie są niebanalne treści, ale zobacz również, co jest w tekście (http://smartvest.pl/). Śmiało po prostu go kliknij.

Wiadomo, iż nie wszyscy tak działają. Są profesjonalni urzędnicy, tak samo, jak są nieuczciwi przedsiębiorcy, niemniej klimat po prostu nie jest korzystny i to jest niestety fakt, o jakim nie można nie wspomnieć.

A z powodu takiego klimatu wiele młodych osób, którzy być może planowali własną firmę zastanowią się dwukrotnie, czy to zrobić. Najgorsze zaś jest to, że jeśli na to się nie zdecydują, to mogą udać się za granicę, przykładowo do Anglii i tam założyć własną działalność gospodarczą, gdzie przepisy są bardziej korzystne dla właścicieli firm. Dobrze jest wcześniej też zobaczyć jakie rzeczy będą nam potrzebne w naszej działalności, np. dowiedz się więcej, jeśli zainteresowałeś się tematem.