Zamierzasz wysłać swoje dziecko na obóz językowy? Zanim wybierzesz, sprawdź kilka kwestii

Znajomość języków obcych to dzisiaj podstawa, nie tylko na rynku pracy, ale także na co dzień. Przyjemnie jest jechać na wakacje za granicę i potrafić porozumieć się z pracownikami hotelu czy sprzedawcami na targu, nie posługując się tylko rękoma. O kompetencje językowe należy zabiegać już od najmłodszych lat, więc jeśli masz dzieci, zapisz je na właściwe zajęcia albo wyślij na obóz językowy. To świetny sposób na szybkie przyswojenie wiedzy i przezwyciężenie barier w rozmawianiu. Jak szukać odpowiedniej oferty?

Autokar wycieczkowy

Autor: Public domain: Use these pix for any purpose
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności musimy wybrać, do jakiego kraju pojedzie nasza pociecha. Najlepiej jest zapytać, którą część świata chce odwiedzić oraz czym najbardziej się interesuje. Przez to decyzja będzie prostsza, a my będziemy szukać biur, które zajmują się organizacją przedstawianych obozów. Sprawdzenie biur to kolejna kwestia. Powinniśmy znaleźć opinie na temat danej firmy, aby mieć pewność, iż nasze dziecko będzie z nią bezpieczne.

Musi proponować wysokiej jakości usługi oraz kierować sprawnym systemem rezerwacji, aby klient mógł na bieżąco kontrolować, jaka kwota pozostała do zapłacenia czy kiedy dokładnie przypada dzień podróży – zobacz tutaj. Spółka powinna być reprezentantem zagranicznego ośrodka, który działa na terenie danego kraju oraz może mieć filie w wielu miejscach. Gdy już będziemy mieć pewność, że wybraliśmy właściwą propozycję, trzeba jeszcze zadecydować czy dziecko pojedzie z grupą polską, czy międzynarodową. Z polskimi kolegami będzie mieć większe poczucie bezpieczeństwa, ale z drugiej strony obóz językowy ma na celu rozwijanie umiejętności językowych, a w grupie Polaków raczej nie będzie używać obcego języka.

Nauka języka

Autor: DeLerkim
Źródło: http://www.flickr.com
Jadąc z grupą międzynarodową nie będzie się uczyć tylko na zajęciach, ale także w wolnym czasie, np. grając w piłkę – zobacz obozy językowe anglia. Nauka w czasie zabaw jest najskuteczniejsza. Obozy językowe są bardzo owocną metodą nauki. Chociaż nie należą do najtańszych form spędzania wakacji, to warto jest zainwestować pieniądze na taki cel, ponieważ obozy nie tylko uczą, lecz i zapewniają ciekawe programy na cały pobyt, pozwalając dziecku zwiedzić kawałek świata i poznać inne kultury. To będzie dla niego bez wątpienia nowe, niezmiernie pozytywne doświadczenie, które zapamięta na długo oraz będzie czerpać z niego same korzyści.

Related Post