Wszystko, co z bazami danych związane

Każdy wie, że jeżeli chcemy zdobyć jakąś wiedzę, to należy poznawać nowe rzeczy. Identycznie jest w momencie, kiedy mamy ochotę sprawdzić jakieś prawidłowości przy dużej zbiorowości danych. Nie jest prosto wyciągnąć wnioski, kiedy posiadamy mnóstwo danych. Jednak big data to nie problem, kiedy będziemy mieć obok siebie ludzi znających się na łączeniu i analizowaniu danych. Dzięki dobremu zespołowi ludzi będziemy mogli bez większych kłopotów doprowadzić do tego, że dostępne dane okażą się niewyczerpanym wręcz źródłem wiedzy.

Z tego powodu kiedy naprawdę mamy dużo danych to najlepiej by wzięli się za ich obróbkę zawodowcy, czyli osoby, które naprawdę znają się na rzeczy. To doprowadzi do tego, że po określonym czasie da się korzystać z nowo zdobytej wiedzy, wiedzy, która powstała na podstawie zbioru danych – doczytaj tu.

Co da się robić ze zbiorem danych?

analityka danych

Autor: Przemek Zawadzki
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli już posiadamy zbiór jakiś danych musimy zabrać się za ich analizowanie. Nie można robić tego bez planu, bo należy wiedzieć, co chcemy zrobić i po, co się to będzie robiło. Za to wszystko odpowiadają analitycy.wiarygodny tekst (logintradeoklejanie kaskuW związku z tym, że jesteśmy bombardowani ogromną ilością danych często już sami nie wiemy, w co wierzyć i nie do końca wiemy na podstawie, jakich danych wyciągnąć wnioski.

przechowywanie danych

Źródło: flickr.com

Ale my przeciętni Nowakowie nie musimy się tym, aż tak szczegółowo roztrząsać. Najważniejsze, by byli w stanie to ogarniać analitycy danych. To daje możliwość na uporządkowanie różnych danych pod konkretnym kątem, a co się z tym wiąże mogą też pozbyć się danych, które nie pasują do danej zbiorowości. Właściwa selekcja danych jest bardzo istotną częścią zawodu analityka. Cała praca to również właściwa integracja danych. Do tego potrzebne są właściwe technologie informatyczne. Umożliwiają one gromadzenie faktycznie dużej ilości danych w jedynym zbiorze. Często integruje się dane z różnych firm.

Zobacz również –