Niszczenie tajnych dokumentów firmowych

Każda firma wytwarza bardzo dużo różnego typu papierów. Pod nazwą „papiery” znajdują się: umowy, tajne informacje – pozapisywane w czasie różnych badań, wyniki eksperymentów, informacje osobowe na wszelakich formularzach, dane o finansach itd.. Zależnie od specyfiki konkretnej działalności każde z przedsiębiorstw posiada bardzo dużo dokumentacji, która często nie jest jej już potrzebne. Ale nie da się ot tak dokumentów , które zawierają ważne dane wyrzucić na śmietnik.

firmowe dokumenty

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

We wszystkich przedsiębiorstwach stoją niszczarki, ale likwidują one zazwyczaj dokumenty, które na bieżąco przestają być potrzebne. Tak, więc jeśli chodzi o niszczenie dokumentów, to musimy zamówić do tego specjalną firmę. Jest wiele firm, szczególnie w dużych miastach, które są w stanie zająć się fachowo niszczeniem dokumentów. Jeśli my sami chcemy pozostać rzetelną firmą, to powinniśmy skorzystać z usług fachowców. Profesjonalna utylizacja dokumentów pozwoli nam dochować obietnicy złożonej klientom, że pewne informacje będą poufne. Wszystkie banki również nie mogą zapominać o właściwej utylizacji dokumentów, bo wiadomości , które dotyczą finansów ich klientów również powinny być niejawne.

Źródło: Zniszczenie dokumentów księgowych Każdy z nas miał okazje porwać jakiś dokument na małe części i wrzucił to do śmieci. Istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, by ktoś z tych śmieci te kartki wyjął i poskładał w sensowną całość, a później w jakiś sposób wykorzystał.

Jeżeli interesuje Cię ciąg dalszy ssawka do tapicerki tego opisu zachęcamy do następnego artykułu, który znajduje się pod podanym linkiem. W nim rozproszymy wszelkie Twoje wątpliwości.

Jednak, kiedy pracujemy jako księgowi powinniśmy mieć ład w papierach.

zniszczone dokumenty

Autor: rosmary
Źródło: http://www.flickr.com

A kiedy jakieś z dokumentów mają zostać zniszczone, to musi to odbywać się według określonych reguł – kliknij tutaj. Co istotne dokumenty księgowe powinny przez pewien czas być w firmie, nie możemy ich po miesiącu po prostu wyrzucić. A wszystko o przechowywaniu dokumentów jest zapisane w ustawie. Zostały tam również umieszczone informacje, jeżeli chodzi o niszczenie dokumentów księgowych. Tak, więc nie można ich po prostu wyrzucać do normalnego śmietnika na makulaturę. Nikt również nie będzie darł na drobne kawałki setek dokumentów, ani nie będzie ich niszczył w biurowej niszczarce. Trzeba do tego wynająć konkretną firmę, która podpisze z nami umowę i ta zniszczy każdy z niepotrzebnych już dokumentów.