Od czego zależy płynność przedsiębiorstwa

Troską każdego kto prowadzi własną firmę jest utrzymanie płynności finansowej swojej firmy. Czy uda się to zrobić zależy chociażby od tego, jaki jest poziom kapitału obrotowego przedsiębiorstwa.

firma

Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com
Każda firma posiada swój majątek obrotowy.

Zainteresował Cię ten post? Chcesz inne? Wobec tego jesteśmy w witrynie (http://www.miejscakonferencyjne.pl/sale-konferencyjne/bydgoszcz/silver-hotel-bydgoszcz.html) – wystarczy wejść w podany link i oglądać szczegółowe wiadomości.

Jeśli od tego majątku będą odjęte zobowiązania finansowe, które , które przedsiębiorstwo jest winne dostawcom, należności z wobec banku w efekcie zaciągniętych przez przedsiębiorstwo kredytów, pieniądze wydawane na uregulowanie wynagrodzenia pracowników i składki na ubezpieczenie społeczne i podatki ujawni się kapitał obrotowy przedsiębiorstwa (co wliczać w kapitał obrotowy netto). Kapitał obrotowy netto to różnica, która powstanie po odjęciu aktualnych aktywów firmy od zobowiązań o charakterze krótkoterminowym, które posiada firma. Kapitał obrotowy netto musi być większy niż majątek trwały , który posiada firma.

Sprawdź jakie merytoryczne źródło było naszą motywacją. Nie pożałujesz i z radością przejrzysz wpisy o tym ciekawym zagadnieniu. Wejdź w ten link.

Do cieszących się największą popularnością środków płatniczych zalicza się pieniądz. Funkcje pieniądza są bardzo różne. Funkcje pieniądza to przede wszystkim funkcje płatnicze, obrachunkowe i transakcyjne. W przeważającej liczbie przypadków pieniądz pełni także funkcję motywacyjną.

biznesmeni przy komputerach

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele firm, które działają na rynku wymagają do realizacji swoich zadań oprogramowania komputerowego. Wyraźna większość przedsiębiorców kupuje legalne oprogramowanie (Cena biznesu). Są jednak i tacy przedsiębiorcy, którzy mimo grożących kar wykorzystują nielegalne oprogramowanie w firmie. Stosowane nielegalne oprogramowanie w firmie, jeśli zostanie znalezione pociąga za sobą odpowiedzialność karną. Właściciel firmy, który odważył się na zainstalowanie na będących własnością firmy komputerach pirackiego oprogramowania złamał obowiązujące na terenie naszego kraju prawa autorskie. Właściciel oprogramowania jest chroniony przepisami ustawy o ochronie praw autorskich i prawa karnego. Przedsiębiorca, który zdecyduje się zainstalować na wykorzystywanych w firmie komputerach pirackie oprogramowanie nie tylko utraci sprzęt komputerowy, ale będzie pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Może zostać ukarany karą grzywny, ograniczeniem wolności, a nawet karą bezwzględnego pozbawienia wolności. Nie warto więc kupować pirackiego oprogramowania. Oszczędności mogą przecież przekształcić się w ogromne kłopoty. Musi wiedzieć o tym każdy, kto podejmuje decyzję o kupnie nielegalnego oprogramowania do prowadzonej przez siebie firmy .