O jakich rzeczach pamiętać jeśli chodzi o wywóz śmieci? Jakie kwestie są najważniejsze? Jakie są przepisy z tym związane?

Właściciele mieszkań w blokach albo kamienicach z reguły nie martwią się tematem wywozu śmieci. Opłata za tego typu usługę znajduje się w płaconym regularnie przez nich czynszu. Osiedla mają różnego rodzaju pojemniki oraz kontenery, z jakich wszyscy mieszkańcy mogą bez problemu korzystać. Natomiast właściciele nieruchomości osobiście muszą zadbać o wywożenie śmieci z należących do nich posesji. Muszą osobiście załatwiać formalności związane z taką usługą. Jak w związku z tym wygląda kwestia wywozu śmieci z terenu nieruchomości, jak dużo to kosztuje i jakiego typu papiery są konieczne?

ikonka śmietnika

Autor: Mark Morgan
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o wywóz śmieci to osoby będące właścicielami domów są zobowiązani do zawarcia umowy z firmą, która trudni się wywozem śmieci. Umowę taką trzeba podpisać w siedzibie firmy, często w biurze obsługi klientów. W czasie zawierania umowy potrzebne są dokumenty, jakie potwierdzą prawo własności nieruchomości, z której będą zabierane odpady. Klienci instytucjonalni zaś będą musieli przedstawić papiery rejestracyjne przedsiębiorstwa albo (http://www.czystal.wroclaw.pl/sprzatanie.html

Właściciel budynku jest zobowiązany do stawiania pojemników na gruncie utwardzonym oraz zagwarantowania dobrego do nich dostępu, najlepiej do dziesięciu-piętnastu metrów od miejsca dojazdu samochodu śmieciarki. Zabrania się umieszczania w kontenerach znajdujących się na terenie nieruchomości odpadków innych niż komunalne, na przykład gruzu z budowy, elementów drewnianych albo złomu. Nie są to surowce wtórne (to są surowce wtórne), zaś ich wywóz traktowany jest jako odrębne zlecenie i rozliczany zgodnie z aktualnym cennikiem.