Co to są nowe analizy dla firm? Jak mogą pomóc poznać oczekiwania klientów jak i powiększyć zyski?

W świecie analityki jakiś czas wstecz pojawiło się pojęcie big data. Hasło takie oznacza tendencję do szukania oraz wykorzystania wartości biznesowej, jaka widoczna jest w coraz większych oraz wciąż lepiej dostępnych różnych danych. Brane są one ze sporej ilości miejscu, najczęściej spoza organizacji, jak również z obszarów do tej pory całkiem niekwalifikowanych oraz nie branych pod uwagę, jako informacje, które mogą wydawać się ważne. Jak wskazuje natomiast praktyka tego rodzaju informacje są niesamowicie przydatne, tym bardziej z biznesowego punktu widzenia.

analiza

Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu można podejmować coraz lepsze decyzje odnośnie biznesu – por. . Jak niektórzy twierdzą, to po prostu następny etap jeśli chodzi o rozwój biznesu, którego należało się spodziewać. Jeszcze niedawno wystarczająca okazywała się po prostu wiedza na temat działania organizacji, szukało się przewag biznesowych w dobrej organizacji procesów w biznesie, raportowało operacyjnie – całość składała się na bardziej lub naprawa terminali mniej skuteczne działania.

Następnym krokiem było poszukiwanie trendów w swoich zbiorach informacji, analiza danych, przeglądanie przyczyn takich a nie innych wydarzeń – odsyłam tutaj. W ten sposób powstawały również pierwsze składy danych. Miało to oczywiście związek z ewolucją platform baz danych, zaczęły także powstawać specjalizowane narzędzia do analizowania, jakie pomagały w odkrywaniu takich wzorców. Dziś jednak ciężko wyobrazić sobie zbieranie ważnych danych bez big data. Dzieje się tak przede wszystkim przez złożoność systemów ekonomicznych, w jakich obrębie funkcjonują największe przedsiębiorstwa. Należy zauważyć, że łańcuch (zobacz prowadnice kablowe) wartości, jakich chcą one dostarczać klientom naprawdę się wydłuża, dlatego też tradycyjne promowanie artykułu już nie wystarczy.

praca przy komputerze

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj więc dostarczane są nie same usługi czy produkty, lecz głównie kompletny zestaw doświadczeń. Ma to przełożenie na wyższe marże oraz wyższą lojalność osób korzystających z naszych usług. Takie rozbudowanie łańcucha wartości powiększa zakres informacji, z którymi na porządku dziennym warto się mierzyć w procesie podejmowania decyzji. Każda zatem firma, jaka marzy o oferowaniu jak najlepszych produktów, jak również o zdobywaniu coraz większej ilości przychodów, koniecznie powinna korzystać z big daty.