Nauka obcego języka?

Panuje przeświadczenie, że samodzielne nauczenie się języka obcego jest to rzecz nadzwyczaj trudna lub wręcz niemożliwa. Większa część osób mniema, że jest to zadanie tak zawiłe, iż wymaga uczęszczania na warsztaty kierowane przez odpowiednio wykwalifikowanych instruktorów. Jest to przekonanie z gruntu fałszywe.

Jeżeli przez chwilę zastanowić się, dojdziemy do wniosku, iż w rzeczywistości zawsze jeżeli czegoś się uczymy, to uczymy się samemu. Musimy coś pojąć lub wyćwiczyć określoną umiejętność i nikt za nas tego nie zrobi. W nauce obcego języka nie można pójść “na skróty”.

Nauka pod przewodnictwem nauczyciela różni się od nauki w pełni samodzielnej tylko tym, iż to instruktor wskazuje nam następne wiadomości a także umiejętności do opanowania. Zatem jeżeli by samodzielnie wiedzieć, czego dokładnie należy się w danym momencie przyuczyć, nauczyciel okazałby się zbędnym.

Jest jeszcze jedna rola nauczyciela nauki obcego języka. Poprzez pochwały jak też nagany, poprzez stawianie ocen ma on motywować uczącego się do systematycznej pracy.

Włochy

Autor: Julia Maudlin

Tego elementu w samodzielnej nauce oczywiście nie będzie. Gdy ktoś potrzebuje motywacji zewnętrznej, żeby uczyć się obcego języka, oczywiście nie będzie w stanie nauczyć się go samodzielnie. Bywa i tak, że instruktor miast nakłonić uprzedzi do nauki języka obcego.

Krok następny to lekcje z native-speakerem, jaki wszakże nie musi być zawodowym instruktorem języka obcego. Nieistotne czy będzie to język niemiecki, arabski czy może język włoski, to do nas należy podjęcie decyzji, czy podejmiemy naukę obcego języka na własną ręką czy będzie dla nas korzystniejszą nauka w grupie pod okiem instruktora.

Zyski które zapewnia ta ostatnia opcja to: możliwość dwustronnej
konwersacji pomiędzy uczniami, dwustronnej oceny, motywacji ze strony nauczyciela, rzeczowa ocena bieżących osiągnięć. Jak wyszukać dobrą szkołę nauczającą obcych języków w stolicy? To nic skomplikowanego. Starczy wbić w wyszukiwarkę wyrażenie: nauka włoskiego Warszawa, a znajdziemy mnóstwo rezultatów. Sprawdźmy dodatkowo opinie wśród forumowiczów albo swoich przyjaciół na temat konkretnej szkoły i zaraz można zabierać się do efektywnej nauki.