Własny sklep – co robić, aby mieć dużo zadowolonych klientów?

Otwierasz sklep alkoholowy, a może odzieżowy? To oczywiście świetny pomysł na biznes. Przecież ludzie z pewnością nigdy nie przestaną robić zakupów. Jeżeli więc będziesz oferował porządny towar wysokiej jakości, a przy tym w przystępnej cenie, możesz liczyć na to, że nie zabraknie ci klientów i będzie ci się w miarę dobrze powodziło. Jeśli natomiast masz nadzieję na taki sukces, powinieneś na to najpierw zapracować.

Powinieneś przekonać mieszkające w pobliżu osoby, rozmaitych potencjalnych klientów, że warto u ciebie robić zakupy, że jesteś solidny, uczciwy i że na tle wszystkich innych sklepów warto się wybrać właśnie do ciebie. Jednak z pewnością nie będzie to proste zadanie.

Źródło –

reklama outdoor

Autor: ING Group
Źródło: http://www.flickr.com

W pierwszym rzędzie skup (https://snmw.pl/) się na reklamie. Postaraj się, by było o tobie głośno. Dotyczy to szczególnie najbliższej okolicy. W końcu, jeżeli chodzi o dobór sklepów, w których robimy zakupy, decydujące jest z reguły właśnie to, by znajdowały się w pobliżu. Nikt z nas raczej nie jedzie po chleb, czy mleko na drugi koniec miasta, chyba że do supermarketu, który lubimy bądź w którym jest naprawdę tanio. Ale na ogół wybieramy raczej sklepy położone po sąsiedzku.

Odpowiednim rozwiązaniem jeśli chodzi o reklamę będą z pewnością plakaty oraz ulotki. Zarazem jedne, jak i drugie można wydrukować na standardowej domowej drukarce, chociaż będą one lepszej jakości, jeżeli będziemy mieć dostęp do profesjonalnego sprzętu. Jeśli chodzi o plakaty, to rozwieśmy je wszędzie w okolicy, niech każdy mieszkaniec je zobaczy. Rozdanie ulotek można powierzyć nastolatkom. Z pewnością chętnie sobie one w taki sposób dorobią. Zatroszczmy się też o to, aby sklep był jak najbardziej widoczny i to najlepiej z daleka. Świetnym pomysłem są między innymi litery podświetlane od tyłu, które każdy dostrzeże nie tylko w dzień, ale również nocą.

Więcej na ten temat –

O przyciągniecie klientów należy zadbać już od początku, od pierwszego dnia prowadzenia firmy.wejdź dalej moskitiery marki moskitiery markiJeżeli będą oni zadowoleni, to później z całą pewnością do nas powrócą. Co więc możemy zrobić? Warto zorganizować atrakcyjne rabaty i promocje. Możemy także wymyślić ciekawe konkursy z drobnymi nagrodami, takimi jak na przykład naklejki. Grunt, abyśmy pozwolili się zauważyć (w pozytywny sposób) i zapamiętać, a na pewno nie będziemy musieli się martwić o zalegający na magazynie asortyment.