Przedsięwzięcia różnych przedsiębiorstw czy też instytucji na podwyższenie jakości obsługi klienta

Wiele firm handlowych i organizacji chcę obsługiwać klientów, którzy wybierają ich sklepy na robienie sprawunków z ogromną jakością usług, żeby także wymagający klient był zadowolony. Z tej przyczyny firmy w dzisiejszych czasach częstokroć korzystają z usług firmy oferującej tajemniczego klienta.

sklep

Autor: Casey Fiesler
Źródło: http://www.flickr.com
Tajemniczy konsument posiada za obowiązek w sposób normalny stwierdzić jakość obsługi klienta. Konsument ten działa w sposób normalny, innymi słowy chodzi o oczywiste zjawiska, które codziennie zdarzają się w szeregu punktach obsługujących klienta. Może to być zwykły klient (zapraszam tutaj…) dokonujący zakupów w salonie, osoba niepełnosprawna, kobieta w ciąży bądź z dzieckiem, itp. Tajemniczy konsument nie zdradza własnej tożsamości do finału, dlatego nie może stwarzać sytuacji sztucznych bądź nie naturalnych. Gdy będzie choćby podejrzewany za osobę, która jest tajemniczym klientem, przeprowadza zadanie nie zdradzając się do samego końca. Jakość obsługi klienta jest analizowana w różnych przypadkach, z reguły tajemniczy klient otrzymuje kluczowe dane na co i na kogo ma zwrócić uwagę podczas badania (więcej w tym temacie). Badanie satysfakcji klientów to podstawa, ażeby wszelka firma (zobacz strategia konkurencji) mogła wypracować markę oraz zaistnieć na polskim rynku jako przedsiębiorstwo przyjazne konsumentowi. Konsument nawet ten wymagający powinien być usatysfakcjonowany z jakości usługi. Kontrola zadowoleń konsumentów jest zasadniczym narzędziem wspierającym budowanie długookresowych stosunków, opartych na lojalności każdego konsumenta, by podnieść oraz wzmocnić konkurencyjność każdej firmy.

firma

Autor: Enterprise Minnesota
Źródło: http://www.flickr.com
Badanie satysfakcji klientów jest prowadzone w wszelkiej firmie czy instytucji, od jakiej firma badawcza otrzymuje zlecenie. Badania marketingowe dostarcza niezbędnych danych w celu podwyższenia jakości usług konsumenta i podjąć stosowne działania w celu podwyższenia konkurencyjności na rynku krajowym i światowym. Badanie marketingowe pomaga uniknąć ryzyka podejmowania złych decyzji oraz podjąć odpowiednie przedsięwzięcia żeby osiągnąć powodzenie na lokalnym rynku.