Sposoby dzielenia metalu – objaśniamy zabieg cięcia laserowego i wodą.

Metody rozgraniczania metalu są wielorakie, usługodawcy oferują nam zarówno laserowe, wodne, plazmowe, jak i tlenowe. Zajmiemy się charakterystyką dwóch pierwszych, są one bowiem w najwyższym stopniu znane.

Obróbka laserem

Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com
Cięcie laserowe jest najnowocześniejszą metodą termicznego oddzielania materiału. Jest niezmiernie dokładne i prędkie. Umożliwia obróbkę wielorakich wersji stali oraz stopów metali nieżelaznych. Ich skala zależy od użytego źródła laseru. Najświeższe wyjście, oparte o technikę “Fiber” wywołuje wiązkę i przesyła ją do głowicy przy użyciu światłowodu, co rozszerza opcje zastosowania przecinarek i dodatkowo znacząco zmniejsza wartości obsługi.

Cięcie laserem reguluje także w pokaźny sposób zużycie energii elektrycznej .

Nie czekaj – tylko wejdź na pomocny artykuł (http://elmet-produkcja.pl/obrobka-metali/), z którego dowiesz się wielu interesujących danych w odniesieniu do omawianego zagadnienia.

Dzisiejsza technologia pozwoliła na likwidację drogocennych i uciążliwych w serwisowaniu produktów prowadzenia wiązki – szyku zwierciadeł wraz z akcesoriami. Wiedzenie odbywa się w tej chwili poprzez bezawaryjny i samoczynny kabel światłowodu.

Żywotność szyku IPG wynosi minimalnie 100 tys. godzin. Oprócz tego do działania przecinarki nie są już konieczne gazy o wysokiej czystości, a do biegnięcia wiązki nie jest używany dwutlenek węgla. Rozgraniczanie towaru za wsparciem strumienia wody z albo bez dodatku ścierniwa jest stworzony do każdego gatunku artykułów od metalu po szkło oraz drzewo.

Na domiar tego, jeśli obrabiany surowiec nie zdoła być poddany działaniu dużej temperatury, to zważywszy na niedobór wpływu strefy ciepła, cięcie wcięcie (oceń)est jedyną alternatywą. Obręby ciętych elementów nie nadtapiają się, zachowując przy tym niezwykle dużą jakość krawędzi (nie wymagającą kolejnej obróbki).

Cięcie wodą wykorzystuje się w wypadku półproduktów takich jak gumy, gąbki, szkła, kamienie, skóry. Najważniejsze zalety tej metody to: perfekcyjne zużycie materiału, z wykorzystaniem małej szerokości cięcia , ścisły rezultat ciętych granic oraz możliwość cięcia składników nadzwyczajnie malutkich oraz ogromnych gabarytów.

Podobnie pierwsza jak i druga procedura cięcia metali jest niejednokrotnie stosowana. Traktuje się ją tak jak w małych jak i większych firmach. Prostolinijne i prędkie dzielenie to efekt długoletniej pracy nad tą technologią, w dalszym ciągu swoją drogą się ją udoskonala. Więcej na

Related Post