Z jakich powodów należy regularnie uczestniczyć w szkoleniach z zakresu tzw. kompetencji miękkich

Doradcy zawodowi, jak również i pracodawcy są zgodni w jednej kwestii, a mianowicie: regularnie odbywane szkolenia podnoszą kompetencje podwładnych, a ich motywacja w pracy w znacznym stopniu rośnie, co oczywiście nie pozostaje bez jakiegokolwiek znaczenia dla zakładu, w którym pracują. Wyżej wspomniana zasada dotyczy tak pracowników umysłowych, jak i rzemieślników pracujących w halach montażowych. Dokształca się zarówno kadra zarządzająca, jak i zwykli pracownicy.

pracownik

Autor: reynermedia
Uwaga przyszłych słuchaczy koncentruje się nade wszystko na kursach z zakresu kompetencji twardych, więc księgowa chce poznać zasady rozliczania CIT-u w kolejnym roku rozliczeniowym, a spawacz poznać w końcu nowe, kompletnie nieznane mu techniki spawania. Z kolei zajęciami z zakresu zarządzania czasem lub radzenia sobie ze stresem zainteresowani są bodajże tylko kierownicy; syndrom wypalenia zawodowego łączymy przeważnie z zawodem nauczyciela, chociaż de facto każdy może stracić chęć do pracy, zwłaszcza wtedy, kiedy owa praca jest dość jednostajna i przez to nieciekawa albo wymaga nawiązywania ustawicznych kontaktów międzyludzkich.

Dzięki szkoleniom czy indywidualnym spotkaniom z psychologiem można oczywiście w porę poradzić sobie z takim problemem. Żeby uchronić się przed zgubnymi skutkami utraty motywacji, a jak również pracoholizmem trzeba uczestniczyć w konwersatoriach prowadzonych przez doświadczonych nauczycieli i być w stanie zachować równowagę miedzy życiem zawodowym i rodzinnym. Poziom motywacji bywa zależny od grupy najrozmaitszych czynników. Jeżeli w konkretnym zakładzie pracy pracownicy dostają niskie wynagrodzenie, a z każdym miesiącem rejestr obowiązków cały czas rośnie, to ich motywacja w pracy pozostaje bliska niemalże zeru.

praca

Źródło: pixabay
Zresztą identycznie wspomniana sprawa przedstawia się wtedy, kiedy firma lub fabryka ma kłopoty finansowe czy dostaje o wiele mniej zleceń niż w zeszłym roku. Wówczas pracownicy myślą raczej o zmianie pracodawcy i czasem też o uzupełnieniu posiadanych kwalifikacji. Z kolei na szkoleniach bezrobotna osoba może dowiedzieć się, w jaki sposób szukać pracy, napisać dokumenty aplikacyjne oraz poznać swoje atuty.

Z pewnością masz ochotę poznać dodatkowe informacje tyczące się tego tematu. Jeżeli zaciekawił Cię nasz aktualny materiał, to przeczytaj go na witrynie pod linkiem.

Doradcy dysponują też niezwykle przydatnymi testami, które okażą się pomocne przy ewentualnym wyborze nowej profesji.