Nie chcesz oczekiwać w zbyt długiej kolejce podczas rozliczania deklaracji podatkowej w Urzędzie Skarbowym? Skorzystaj z elektronicznej deklaracji

Jak nadchodzi termin złożenia deklaracji PIT do Urzędu Skarbowego tworzą się tam ogromne kolejki, bo najczęściej odkładamy tę powinność na ostatnią chwilę. Jesteśmy w stanie jednak uniknąć tej nieprzyjemności, jak będziemy zdecydowani się korzystać z systemu elektronicznego e-deklaracje. Pozwala on na automatyczne sporządzenie formularza PIT i wyliczenie podatku, a również jego wysłanie bez niezbędności posiadania podpisu kwalifikowanego.

warto zobaczyć

Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba jednakowoż koniecznie mieć na uwadze, aby program do przesyłania deklaracji był honorowany przez Ministerstwo Finansów.

Zapraszamy na nowe informacje z witryny (https://www.prodmetsc.pl/), jeśli te, które zamieściliśmy tu, Ci się spodobały. W innym artykule oczekuje na Ciebie dużo szczegółów.

Jeżeli tak istotnie będzie, wtedy otrzymamy po chwili od wysłania e-deklaracji odpowiednie potwierdzenie UPO, które pozwoli nam uzyskać pewność, iż faktycznie nasza deklaracja została doręczona do urzędu. Może się jednakże okazać, iż zamiast potwierdzenia otrzymamy niestety informacje o błędzie. Dość często oznacza to, że popełniliśmy jakiś błąd podczas wypełniania formularza, lub też zapomnieliśmy wpisać kwoty lub niepoprawnie wprowadziliśmy weryfikacyjną kwotę dochodu uzyskanego w zeszłorocznym rozliczeniu.

Jeśli ubiegłego roku jednakże nie mieliśmy obowiązku rozliczania się z Urzędem Skarbowym, w takiej sytuacji w wyznaczoną rubrykę należy wprowadzić liczbę zero. W przypadku jak nie jesteśmy przekonani, czy powinniśmy wybrać formularz PIT 36, PIT 37, czy jeszcze jakiś inny, można skorzystać wtedy z wbudowanego w system e-deklaracje podręcznika. Dzięki temu z pewnością poprawnie się rozliczymy i zażegnamy ryzyko narażenia się na konsekwencje karno-skarbowe.

System elektronicznych deklaracji PIT (rozliczanie pit konin) 2014 – nam ponadto przekazanie jednego procenta na pewien przez nas wybrany cel. By tego dokonać trzeba wybrać jedną z organizacji pożytku publicznego, która jest zobligowana do obierania 1% naszego podatku. Jak zdecydujemy się przesłać deklarację we wcześniejszym okresie, aniżeli z końcem kwietnia, będziemy mieli możliwość w takiej sytuacji liczyć na szybszy zwrot ewentualnej nadpłaty podatku dochodowego.

W tej sytuacji należną kwotę otrzymamy na wskazany przez nasz we wcześniejszym okresie rachunek bankowy albo zostanie nam do nas przesłana poprzez usługi poczty polskiej. W tej drugiej sytuacji od kwoty należnego podatku zostanie jednakże odliczona opłata za przesłanie przesyłki poleconej, która wynosić będzie 5 zł. Tak czy inaczej dobrze dokonać rozliczenia PIT realnie jak najszybciej, aby tym samym mieć tę powinność już z głowy i nie musieć czekać zbyt długi czas na wszelkie ulgi oraz zwrot podatku.