Dostajemy je ze wszystkich stron – co powinniśmy o ulotkach?

Każdy z nas dostał kiedyś ulotkę. Nie zawsze dana ulotka jest potrzebna, ale czasem zdarzało się, że dostaliśmy ulotkę, która była przydatna. Ogółem wygląda, to tak że niemalże na każdym rogu ulicy większego miasta jest jakaś osoba trzymającą ulotki. Jednak wszyscy mamy świadomość również, że często ulotki, które rozdaje się niemal natychmiast są wyrzucane do śmietnika. Dlaczego ulotki są wyrzucane? Bo ludziom brakuje czasu i ochoty na to, by zerknąć na ulotkę. Sporo osób w ogóle nie bierze od nikogo ulotki, bo po przejściu jakimś ruchliwym deptakiem możemy mieć zapakowaną całą torebkę lub cały neseser zawalony makulaturą.

ulotki z supermarketu

Autor: Matti Mattila
Źródło: http://www.flickr.com
Tak, więc spora niechęć często bierze się z tego, że owych ulotek jest zbyt dużo. Tak, więc organizacje, które zatrudniły osoby do przekazywania ulotek, a wcześniej tworzące projekt ulotek i dające je do druku starają się do swojej ulotki przekonać na różne sposoby potencjalnego klienta. Z tego powodu można spotkać się z ulotkami wszelakich rozmiarów o przeróżnych odcieniach. Zdarza się, że ulotka to nie pojedyncza kartka, a cała książeczka, jak jakiś niewielki folder , który ma zachęcić do skorzystania z usług wybranej firmy. Dodatkowo często na ulotce zaznaczone jest, że jeśli pojawimy się w danej firmie z ulotką, to za pierwszy zakup usługi albo produktu otrzymamy obniżkę.

Jeżeli ten materiał jest według Ciebie absorbujący, to bez wahania kliknij tutaj i przeczytaj te informacje – w tamtym miejscu również odnajdziesz dużo cennych informacji.

Tego rodzaju ulotki ze zniżkami są rzadziej wyrzucane do kosza.

Więcej na ten temat –

Gdzie dać coś do druku

Kiedy posiadamy do wydruku coś istotnego zaczynamy myśleć, w które miejsce się udać – czytaj dalej na tej stronie. Gdy jest ot jakaś pierdoła, to wszędzie istnieją punkty druku i ksero, więc na sto procent uda nam się coś tam dla siebie wdrukować. Jednak, jeżeli sprawa jest bardziej poważna i potrzeba nam przykładowo stu ulotek albo jakiegoś wielkiego plakatu, wtedy konieczna okaże się drukarnia. Usługi oferowane w drukarniach są bardziej bogate niż te w punktach ksero i druku, bo drukarnie posiadają właściwe maszyny i znają się na tym, co robią jak nikt inny.

Tak, więc jeśli chcielibyśmy mieć dla siebie na przykład dwa tysiące ulotek, to trzeba udać się do drukarni i otrzymać informacje, czy w grę wchodzi wykonanie dla nas projektu. A jeżeli tak to ile będzie kosztowało zrobienie projektu wraz z drukiem. Wiele jest zależne od kolorystyki i od tego, na jakim typie papierze ma zostać wydrukowana taka ulotka. Dopiero w takiej sytuacji usłyszymy realną cenę.