Rozliczenie składek ZUS przez przedsiębiorcę – co pożądane byłoby wiedzieć

Każdy przedsiębiorca musi płacić składki ZUS, wskutek tego pożądane byłoby dowiedzieć się w jaki sposób wolno dokonać takiego rozliczenia. Okazuje się, iż mamy do wyboru dwa różne sposoby na odliczenia składek zus. Zdołamy pomniejszyć przychód o opłaty zapłacone na ubezpieczenie społeczne bądź możemy ująć je w wydatkach. Bezsprzecznie winniśmy zastanowić się nad tym, która z opcji okaże się bardziej wartościowa.

dokumenty podatkowe

Autor: Manchester City Library
Źródło: http://www.flickr.com
Przedsiębiorcy, jacy prowadzą działalność gospodarczą przymusowo muszą posiadać ubezpieczenie wypadkowe, emerytalne oraz rentowe, niemniej jednak ochotniczo zdołają zdecydować się również na ubezpieczenie chorobowe. Przedsiębiorcy, jacy nie korzystają z opodatkowania ryczałtowego mogą zdecydować się na odliczenie zus na dwa różne sposoby – poprzez zaliczenie do sumptów pozyskania profitu i przez odliczenie od uzyskanego dochodu. Także nowiusieńkie przedsiębiorstwa mogą zdecydować się na odliczenia składek zus w taki sposób.

Warto precyzyjnie przeanalizować swoją sytuację oraz zastanowić się, który sposób odliczeń będzie dla nas lepszy oraz bardziej korzystny. Jeżeli zdobyty przez nas zysk pozwala na odliczenie składek w całości, wtedy wybór nie jest aż tak ważny, gdyż wszelka forma odliczenia będzie dla nas tak samo wartościowa. Jeżeli jednak posiadamy zysk, jaki nie zezwala na zupełne odliczenie składek ZUS, wówczas składka zus do odliczenia od kosztów uzyskania przychodu, zdołają przyczynić się do zaistnienia straty. Jednak powstałą stratę podatkową wolno odliczyć w następnych latach podatkowych. Jeśli okaże się, że zysk wcale nie występuje, wtenczas biznesmen traci upoważnienie do odliczenia składek w następnych latach, zatem pożądane byłoby pamiętać, iż w takiej sytuacji prawo do odliczeń nie przechodzi na następny rok. Czyta też .

Absorbuje Cię ta publikacja? Jeśli tak, to kliknij tutaj, a więcej przeczytasz w treści (http://www.workservice.pl/praca/magazynier/swarzedz/). Dla części osób ten materiał to niecodzienne podejście do takiego tematu.

klawiatura

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Powinno się uważnie rozpatrzyć sytuację swojego przedsiębiorstwa, nim zdecydujemy się na konkretną odmianę odliczania składek. Do kwestii tej bezsprzecznie nie powinno się podchodzić pospiesznie i nierozważnie. Sprawdź również .