Zrób odpowiednie wrażenie na innych – zatroszcz się o własny wizerunek

Każdy z nas jest w jakiś sposób oceniany przez innych ludzi, poza tym my sami także oceniamy osoby, jakie spotykamy w czasie swego całego życia. Dzieje się to świadomie albo podświadomie, więc nawet wtedy, kiedy mówimy, iż nie można oceniać książki po okładce, troszkę nie mówimy prawdy, albowiem to, co określona osoba „mówi” o sobie w sposób niewerbalny, naprawdę nad wyraz mocno wpływa na to, jak patrzy na nią środowisko. Sami w związku z powyższym poprzez własny strój, sposób chodzenia, gestykulację jesteśmy w oczach innych ludzi klasyfikowani na setki rozmaitych sposobów.

szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Bez względu na to, w jakiej sytuacji się znajdujemy, idealnie będzie, jeśli odnajdziemy się w miarę szybko, przystosujemy do otoczenia, wyczytamy z twarzy innych to, jacy są oraz czego mogą od nas żądać. To wszystko to kompetencje miękkie, jakie rzeczywiście dobrze pozyskać. Dlaczego? Jeśli nie będziemy wiedzieli, jak się zachować w określonych sytuacjach, nasza pozycja z góry może być uznana za skreśloną. Nawet jeżeli będziemy pełni dobrych chęci, przygotowani merytorycznie, odpowiednio nastawieni, to bez wiedzy w temacie procesów zachodzących w ludzkiej psychice nigdy tak naprawdę nie nauczymy się, jak zdobywać sukces w relacjach międzyludzkich.

Zobacz również –

Nie można zanegować, że charakter interpersonalny ma tak samo spotkanie z przepiękną dziewczyną czy przystojnym chłopakiem, a także pierwszy dzień w nowej pracy, wizyta u przyszłych teściów lub załatwianie spraw przez studenta w dziekanacie. Te liczne uwarunkowania sprawiają, że wcielamy się w rozmaite role oraz dopiero wówczas, gdy odgadniemy, jak mamy w konkretnej roli wyglądać, będziemy potrafili elastycznie dostosowywać się do zmieniających się nieprzerwanie zdarzeń.

Nie chodzi tutaj bynajmniej o udawanie kogoś, kim się nie jest! Kwintesencja sprawy tkwi w tym, by zrobić pozytywne wrażenie, zostając ciągle sobą. Jeżeli zaczniemy rozumieć, w jaki sposób to wszystko działa, to po prostu pewnego dnia dostrzeżemy, iż nasze relacje z ludźmi ulegają znacznej poprawie i nawet nieprzyjemna na ogół urzędniczka nagle, dzięki naszemu podejściu, umie załatwić nasza sprawę szybko oraz nie narzekając. Jest to coś absolutnie niezwykłego, dlatego też warto poćwiczyć swoje kompetencje miękkie.

Zobacz jakie dodatkowe źródło (http://www.toc.org.pl/werbel-bufor-lina-dbr-madre-zarzadzanie-produkcja-toc/) było naszą motywacją. Nie będziesz żałował i z przyjemnością przeglądniesz wpisy o tym zajmującym temacie. Kliknij w ten link.

Przydadzą się one zarówno w pracy, jak też w życiu osobistym.