Czy ma sens długoterminowy wynajem auta? Czy może dobrze jest skorzystać z leasingu? Poznaj korzyści oraz wady obu opcji

Wynajem długoterminowy aut jest całkiem popularny w krajach zachodnich, natomiast Polsce też coraz częściej słychać o leasingu samochodu. Jednak czy takie dwa pojęcia to jest to samo? Co różni leasing od takiego wynajmu oraz co jest lepsze?

Wynajem długoterminowy samochodów to odpłatne korzystanie z auta w dłuższym okresie czasu. Najemca więc zobowiązuje się płacić co miesiąc ustaloną kwotę za możliwość użytkowania auta.

Czy wiesz, że więcej znajdziesz w tekście? To naturalnie podobna tematyka, zatem z pewnością także żywo Cię zaciekawi.

Cały zakres czasowy oraz innego rodzaju ważne informacje są regulowane przez umowę, która zawarta jest pomiędzy klientem a firmą, która udostępnia auto. Najczęściej w momencie zawierania tego typu umowy, stawki są lepsze dla klienta, który decyduje się na użytkowanie auta w dłuższej perspektywie.

auto

Autor: GPS 56
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno okażą się bardziej korzystne aniżeli dla klienta, jaki wynajmuje auto (elementy do klimatyzacji twojego samochodu) na kilka dni. W czasie korzystania z samochodu, w czasie trwania takiej umowy, najczęściej wypożyczalnia musi się zobowiązać do przestrzegania paru kwestii. Pierwsza z nich to stała opieka pojazdu. Znaczy to, iż na przykład zmiana ogumienia na zimowe, niezbędny przegląd oraz serwis pojazdu jest po stronie firmy, która udostępnia samochód. Jakaś awaria oraz ewentualna naprawa, także jest po stronie, jaka udostępnia pojazd. Można wymienić również kolejne sprawy, jak ubezpieczenie samochodu lub załatwienie samochodu zastępczego w razie wypadku. We wszystkich tych sprawach firma, jaka świadczy wynajem długoterminowy aut zobowiązana jest do takiej usługi – sprawdź tę firmę. Wynajem długoterminowy jest tańszą alternatywą dla leasingu. Dzięki temu ma wciąż większe grono zwolenników w naszym kraju. Z pewnością jest to coraz bardziej popularna forma użytkowania pojazdów w firmach, w jakich auto to narzędzie pracy.

Oczywiście, iż jak auto jest intensywnie użytkowane, to potrzebuje okresowej wymiany. Dlatego też, tańszy od leasingu wynajem długoterminowy, świetnie się sprawdza w takich firmach, w jakich auto stale powinno być sprawne. Koszty tego typu wynajmu zależą od paru rzeczy. Przede wszystkim, od tego o czym była mowa na początku tego artykułu, to znaczy im dłuższy okres wynajęcia pojazdu, tym lepiej. Kolejnym czynnikiem jest klasa samochodu, to znaczy im lepsza, tym więcej zapłacimy. Ważna jest również tak zwana kilometrówka, czyli im niższy limit będzie ustalony, tym cena będzie bardziej atrakcyjna.

Kategoria: szkolnictwo
Tagi: , ,