Czym jest kwartalne rozliczenie podatku i jakim sposobem otrzymać ulgę na nabycie kasy fiskalnej?

Kwartalne rozliczenie podatku ma sporo wartości, jedną z nich jest ewentualność zatrzymania pieniędzy, które podczas miesięcznego rozliczenia przedsiębiorcy musieliby wpłacać na konto. Rozliczanie się z fiskusem cztery razy w roku, zaś nie dwanaście, oszczędza wiele wartościowego czasu, w szczególności jeżeli przedsiębiorca samodzielnie prowadzi rachunkowość. Aby zdołać rozliczyć podatek dochodowy kwartalnie, wypada złożyć pismo w odpowiednim urzędzie skarbowym, i także zaktualizować wpis do CEIDG.

kasa fiskalna
Wskazane jest pamiętać o terminie, gdyż przejście na podatek (czytaj też wypowiedzenie umowy na czas określony) kwartalny (dalsza cześć artykułu) jest dopuszczalne wyłącznie raz w roku – wypada to zrobić do 20 lutego. Jednak nie każdy może rozliczać się kwartalnie. Takiej metody rozliczania podatku nie mogą wybrać podatnicy, jacy w kwartale dokonali kupienia artykułów „wrażliwych”, innymi słowy tych, które pozostały wymienione w załączniku nr 13 ustawy o VAT. Mowa tu na przykład o nieobrobionym złocie albo rurach do gazociągów. Będzie to jednak realne, kiedy kompletna kwota dostaw nie naruszy 50 tysięcy złotych.

Jednostki zajmujące się sprzedażą mogą pozyskać ulgę na kupno kasy fiskalnej, jednakże by tak było wypada realizować pewne wskazane warunki. By skorzystać z takiej ulgi podatnik musi uprzednio złożyć do właściwego urzędu skarbowego pismo z informacją oraz liczbie kas rejestrujących

kasa fiskalna

wraz z miejscem ich użytkowania. Mało tego trzeba począć ewidencjowanie w dobrym, określonym terminie, w którym kasy objęte były ważkim potwierdzeniem, że spełniają wskazane funkcje, kryteria i warunki. Następnym ważnym krokiem jest posiadanie dowodu zapłaty całej opłaty za kasę.

Ulga na kasę fiskalną przypada tym przedsiębiorcom, którzy prowadzą jakąś aktywność związaną ze sprzedażą oraz korzystają z kas fiskalnych . Zdołają to być sklepy stacjonarne, a także online, wobec tego jeśli Twoją pracą jest prowadzenie sklepu online oraz jesteś jego właścicielem – zdołasz starać się o ulgę na kasę fiskalną (naturalnie po spełnieniu pierwej podanych warunków).