Co to jest DBMS oraz jakiego rodzaju zyski może przynieść używanie tego systemu?

Wedle najświeższych badań opartych na statystykach aż 97% specjalistów ds. marketingu do prowadzenia działań związanych z marketingiem stosuje specjalistycznych oraz dedykowanych konkretnej korporacji baz danych.

promocje

Autor: DigitalRalph
Źródło: http://www.flickr.com
Mogłyby być to bazy dotyczące nie tylko aktualnych klientów, ale również historia ich zamówień. Na takiej podstawie można prowadzić badania predykcyjne, jakie mogą dopomóc przepowiedzieć tendencje w zachowaniach klientów.
W ten sposób oferta może zostać bardziej zindywidualizowana oraz odpowiednia niż gdyby z takich baz danych nie korzystali. Na rynku funkcjonują zarówno bezpłatne bazy danych jak i indywidualne. Te drugie to bazy danych klientów konkretnych podmiotów. Takie marketingowe bazy danych w niezwykle wydajny sposób pomagają sprzedawać różne towary różnego typu nabywcom. Marketing wsparty o bazy danych pozwala bardziej szczegółowo zrozumieć zachowania aktualnych i potencjalnych klientów, a przez to również przewidywać ich zachowania.

Ciekawi Cię omawiany materiał? Jeśli tak, to nakłaniamy do kliknięcia tutaj. To ciekawe omówienie, które też z pewnością Cię zafascynuje!

Oczywiście bez ingerowania w ich prywatność, ponieważ klienci musieli w przeszłości wyrazić zgodę na wykorzystanie ich danych osobowych.

Bardzo łatwo do nabycia są bazy danych firm. Bazy te mogą być podzielone na województwa albo profile działalności. Istnieją również bazy danych telefonów komórkowych klientów indywidualnych.

Interesuje Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło Odroczona płatność a przeczytasz tam interesujące informacje, które na długi czas zapamiętasz.

Także z podzieleniem na przeróżne preferencje, np. potrzebę podpisania ubezpieczenia OC czy chęć inwestowania pieniędzy. Ogólnie przedmiot ujmując bazy rozdzielone są na profile rodzaju B2B (Business to Business) czy też B2C (Business to Customer).

Są to potencjalnie doskonałe narzędzia marketingowe, ponieważ zawierają dosłownie wiele milionów potencjalnych klientów, do których należy jedynie wysłać swoją ofertę. Skoro do nabycia dla wszystkich bazy są tak bogate, wystarczyłoby sobie wyobrazić potencjał drzemiący w bazach, które mogłyby zostać stworzone na własne potrzeby.

Related Post