Jakie konto otrzymasz zakładając rachunek w banku ING?

Konto internetowe w obecnych czasach posiada już chyba każda osoba. Dzięki niemu można by robić zakupy w sklepach internetowych czy też płacić zwykłe rachunki za wodę czy też komórkę.

Dzięki rachunkowi można posiadać kontrolę nad swymi pieniędzmi.
Kto chce założyć konto osobiste ING Bank Śląski będzie znakomitym wyborem. Każdy, kto ukończył 18 lat może sobie taki rachunek założyć, posiada dowód osobisty, numer telefonu oraz konto mailowe. Rachunek taki będzie oceniony pozytywnie przez osoby, które samodzielnie robią większą część płatności przez internet. Wszystkie opłaty można by wykonywać za pomocą komputera jak i komórki przez aplikację mobilną. Otworzyć takie konto można by przez internet za pomocą wniosku on-line. W formularzu podać trzeba podstawowe informacje potrzebne do zidentyfikowania klienta przez instytucję bankową. Takie informacje to imię i nazwisko, numer PESEL, miejsce zamieszkania, e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Na podany adres listowny będzie wysłana karta debetowa, która umożliwia płatności w sklepach i wpłaty we wpłatomatach. Dostarczenie karty jest bezpłatne oraz zazwyczaj trwa około jednego tygodnia. Bank jednak informuje, że ma na to 14 dni.

Przygotowano bonus dla osób, które potrzebują dodatkowych danych – zobacz info (http://www.inoffice.pl/open-space/) tutaj. Dotyczy on analizowanego w tym tekście problemu.

Istotne dla klientów mogłoby być to, że bank nie żąda danych o zarobkach, ani regularnego przelewania wypłaty na konto.

puzzle

Źródło: flickr.com
W tym momencie zakładając rachunek, machinalnie dostajesz Otwarte Konto Oszczędnościowe. Prowadzenie takiego rachunku jest darmowe i nie potrzeba przelewać tam środków.

Jeżeli ktoś nie chce go wykorzystywać, może je bez kłopotu zamknąć z poziomu systemu transakcyjnego. Wystarczające będzie, jeżeli osoba nie chcąc korzystać z takiego konta, zaloguje się na własny rachunek i złoży chęć likwidacji konta przez internet.

Related Post