Jakie są różnice pomiędzy szkołą prywatną a państwową?

Każdy z nas posiada ustawowy obowiązek chodzenia do m.in. szkoły podstawowej. rodzice mają jednak prawo wybrania danej szkoły – w tym zakresie nie stosuje się ograniczeń.
Dlatego też od jakiegoś czasu obok placówek państwowych, funkcjonują także szkoły niepubliczne.

niepubliczna szkoła podstawowa

Autor: stephen bowler
Program nauczania jest bardzo zbliżony do tego, który jest w szkołach powszechnych, jednak kluczowa różnica polega na tym, że uczeń wynosi więcej wiadomości niż z placówki powszechnej. Jest tak z tego powodu, że niepubliczna szkoła podstawowa jest płatna, zatem uczęszcza do niej mniej uczniów. Powoduje to to, że profesorowie mają możliwość poświęcić poszczególnym uczniom więcej czasu. Ci z kolei nauczyciele zarabiają więcej niż nauczyciele w szkole powszechnej, więc w większym stopniu przykładają się do własnej pracy. Patrząc od strony ucznia to pewna wada, bo jeśli w danej klasie jest mniej uczniów, to w wypadku zadania polegającego np. na recytacji dowolnego wiersza, prawdopodobnie wszyscy zostaną przepytani. Taka sytuacja chyba nie zdarza się w klasach, w jakich jest przynajmniej 25 osób. Jednak w szkole właśnie o naukę chodzi, więc to nie mankament a zaleta.

Dowolna szkoła niepubliczna posiada także znacznie większe standardy oprzyrządowania nie tylko pojedynczych klas, ale również sali gimnastycznej czy oprzyrządowania pracowni np. chemicznej.

Powszechnie rzecz biorąc, opiekunowie, którzy wybrali dla swojego dziecka właśnie taką placówkę jak niepubliczna szkoła podstawowa są z tej decyzji bardzo zadowoleni, ponieważ uczniowie o wiele więcej z niej wynoszą.

Omawiany tekst Ci się podoba? Więc odszukaj serwis, który ma podobne dane na prezentowany temat – one też będą wciągające.

W tego typu placówce panuje nieco większy rygor, ale to kształtuje osobowość, co jest bardzo użyteczne w dalszym życiu.