Leasing samochodów – czym jest i kiedy opłaca się bardziej od kredytu

Leasing jest to forma finansowania, dzięki której nie ma potrzeby angażowania wysokich kosztów własnych. Cały proces polega na tym, że leasingodawca nabywa przedmiot, który zaoferuje leasingobiorcom. Klient może używać danego przedmiotu, płacąc miesięcznie rodzaj czynszu.

patent

Autor: Freebird
Źródło: http://www.flickr.com
rachunek

Autor: r. nial bradshaw
Źródło: http://www.flickr.com
firma

Autor: Ministerio de Relaciones Exteriores
Źródło: http://www.flickr.com
Należy podkreślić, że właścicielem jest leasingodawca, z kolei klient niejako wypożycza dany środek. Jakie przedmioty można wziąć w leasing? Przykładowo samochody, różnego typu maszyny, sprzęt komputerowy lub taśmy produkcyjne.
Stosowane są dwa rodzaje leasingu, mianowicie leasing operacyjny oraz finansowy. Różnica polega między innymi na tym, że VAT w typie operacyjnym zostaje doliczany do spłacanych rat, z kolei w finansowym należy opłacić do wraz z pierwszą ratą. Dodatkowo leasing finansowy ułatwia nam posiadanie środka na stałe, ponieważ płacąc ostatnią ratę, automatycznie stajemy się właścicielem. W typie operacyjnym bowiem cały proces zależy od tego, jaki jest okres wykupu oraz stawka amortyzacji. Skoro klient towarzystwa leasingowego płaci raty leasingu, nasuwa się pytanie, z jakich powodów wybiera taką formę, zamiast wzięcia kredytu, ponieważ w tym momencie to klient staje się właścicielem danego dzieła, nie natomiast leasingodawca. Przede wszystkim kredyt generuje o wiele więcej formalności. Co za tym idzie pewne firmy nie mogą zaciągnąć pożyczki, wtedy leasing jest doskonałą opcją. Leasing bywa Również bardziej opłacalny dla firmy, gdyż traktowany jest jako usługa, dzięki czemu zdolność kredytowa przedsiębiorstw nie jest zniżana, a leasingowane przedmioty nie są określane jako majątek działalności.

Jeżeli interesuje Cię opisywany wątek, to przejdź do treści (https://super-edu.pl/korepetycje/fizyka/wroclaw) i poznaj pokrewne informacje odnośnie tego zagadnienia. Pochłoną Cię zupełnie.

Trzeba mieć świadomość, że biorąc kredyt musimy przygotować mnóstwo dokumentów, jakie wymaga od nas bank. Po pierwsze warto wiedzieć, że firmy leasingujące nie oczekują, żeby działalność była prowadzona przez określony czas, nie ma więc tutaj żadnych ograniczeń. W dodatku firma nie musi pisać biznes planu. Nie ma również nadprogramowych zabezpieczeń, gdyż wypożyczane dobro jest samo w sobie zabezpieczeniem. Dodatkowo klient może decydować, czy lepsze są dla niego mniejsze raty, a kolejno większa cena wykupu danej rzeczy, czy przeciwnie. Dowolność jest ogromnym ułatwieniem. Kiedy bierzemy kredyt mamy o wiele mniejsze pole do negocjacji. Obecnie niemal każde towarzystwo leasingowe można znaleźć w Internecie, nieistotne czy interesuje nas leasing Warszawa, Łódź, czy leasing Gdańsk.

Dobór ofert jest naprawdę szeroki.
Rzecz jasna zarówno przed wzięciem kredytu, jak i zdecydowaniem się na leasing należy precyzyjnie zapoznać się z ofertami i sprawdzić co jest dla naszej firmy najbardziej korzystna. Rozważenie wszystkich wad i zalet jest bardzo istotne.

Related Post