Czy wakacje na kursie jazdy konnej są dobrym pomysłem na wypoczynek dla najmłodszych? Jakie mamy tego zalety?

Wakacje są czasem gdy nasze dziecko może oderwać się trochę od obowiązku chodzenia do szkoły. Planując ten czas dziecku dobrze będzie oprócz odpoczynku czy spędzenia części wakacji z całą rodziną, pomyśleć również o pożytecznym zagospodarowaniu takich chwil. Dobrym pomysłem na wyjazd dla dziecka mogą okazać się wakacje w siodle. Dlaczego warto pomyśleć o takim wyjeździe dla naszej pociechy?

jeźdzcy na koniach na łonie natury

Autor: Shannon Veerkamp
Wyjazd na tego typu obóz choćby na tydzień albo dwa to dobra nauka bycia samodzielnym dla dziecka. Nie może już bowiem cały czas liczyć na to, iż uda się do rodzica w każdej sprawie. W ten sposób dziecko będzie musiało poradzić sobie samo w niektórych sytuacjach. Może na początku być to dla niego trudne, jednak po czasie nabierze pewności siebie i zrozumie, że samo jest w stanie dać sobie radę z niektórymi problemami.

Przygotowaliśmy bonus dla osób, które szukają dodatkowych danych – zobacz info tutaj. Odnosi się ono do rozpatrywanego tutaj zagadnienia.

Będzie uczyło się nawiązywać nowe znajomości i na pewno z chęcią spędzi czas z dziećmi w swoim wieku.

Taki wyjazd to dobry czas na naukę nowych rzeczy. Jazda konna nie należy do najprostszych i tym bardziej dla małego dziecka może być dosyć stresująca z początku, kiedy trzeba przełamać strach przed tak dużym zwierzęciem. Dlatego lepsze rezultaty daje nauka intensywna przez kilka tygodni, bo dziecko przyzwyczai się szybciej do zwierzęcia niż chodząc na zajęcia dajmy na to raz w tygodniu- . Jazda konna to także wiele zalet dla zdrowia dziecka. Wpływa doskonale na poprawienie kondycji oraz wydolności, jednak prócz tego wpływa ona niemal na wszystkie z mięśnie ciała, powoduje również ich rozluźnienia. W idealny sposób można za pomocą takich zajęć korygować różne wady postawy. Kształtować można prostą sylwetkę ciała. Wszak sporo dzieci ma tendencję do garbienia się, co na szczecie można przy pomocy jazdy konnej naprawić.

patataj
Nie od dziś hipoterapia wykorzystuje zbawienny wpływ jazdy konnej tak na sferę fizyczną jak i psychiczną ludzi. O tym, iż pomaga osobom niepełnosprawnym odzyskać sprawność ruchową to wiemy, jednak pomaga także dzieciom z trudnościami emocjonalnymi. Pozwala przezwyciężyć strach, uczy koncentracji, leczy w stanach nerwic, rozluźnia i powoduje, że dziecko ma dużo motywacji do wykonywania zleconych obowiązków, a co za tym idzie uczy dyscypliny. Dziecko jest bardziej pewne siebie oraz ma więcej samodzielności, co wpływa pozytywnie na jego rozwój. Jak widzimy zalet jest tak dużo, że warto tego typu spędzanie czasu na obozie wziąć pod uwagę.